Situacija u Evropi ponovo zabrinjavajuća: Italija prvi put od maja ima preko 1.000 novih slučajeva
Poslednji put u Italiji je bilo više novozaraženih 12. maja kada je registrovano 1.402 slučajeva, šest dana pre ukidanja desetonedeljnog karantina
U Italiji je u poslednja 24 sata registrovan 1.071 nov slučaj korona virusa, tako da je broj novozaraženih u jednom danu prvi put premašio hiljadu od maja kada je vlada ublažila stroge mere karantina. Italija nije jedina evropska zemlja koja se ovih dana suočava sa znatnim skokom u broju obolelih.
Poslednji put u Italiji je bilo više novozaraženih 12. maja kada je registrovano 1.402 slučajeva, šest dana pre ukidanja desetonedeljnog karantina, prenosi Rojters.
Od početka epidemije u Italiji je zaraženo preko 258.000 ljudi, a preminulo više od 35.000 osoba.
Francuska je pre dva dana oborila rekord u broju obolelih nakon ukidanja karantina. Za 24 sata prijaljeno je 4.711 novih slučajeva.
Najveći dnevni broj novozaraženih u Francuskoj je zabeležen 31. marta,kada ih je bilo 7.578, ali je od tada samo nekoliko puta taj broj prelazio 4.500.
Španija je bila jedna od zemalja sa najčvršim merama blokade, ali dva meseca nakon što su mere ukinute, virus je počeo da se širi brže nego u bilo kojoj komšijskoj zemlji.
U poslednje dve nedelje, Španija u proseku prijavljivala 142 nova slučaja na 100.000 stanovnika.
Nove mere u Evropi, svaka zemlja za sebe
Ograničenja za suzbijanje novih epidemija korona virusa uvedena su u raznim delovima Evrope i razlikuju se od zemlje do zemlje.
Francuska je uvela blokadu zemlje 17. marta, ali je počela da ublažava ograničenja 11. maja.
Međutim, nakon porasta broja slučajeva u julu, vlada je naložila da maske za lice budu obavezne u zatvorenim javnim prostorima, prenosi BBC.
Rečeno je i da će se, ukoliko dođe do drugog talasa infekcija, najverovatnije uvoditi lokalna obustava, a ne nacionalna.
Od 1. septembra, maske će morati da se nose i na većini radnih mesta, gde ljudi dele prostor u kancelarijama i fabrikama.
Španija je 4. maja započela ublažavanje jednog od najstrožih zatvaranja zemlje u Evropi.
Iako se čini da je korona virus u većem delu države pod kontrolom, Katalonija, uključujući Barselonu i susedni Aragon na severoistoku, imali su ogroman skok u julu. Od četiri miliona stanovnika Katalonije zatraženo je da ostanu kod kuće, a mogle bi se uvesti i strože mere.
U Madridu je takođe uočen skok u broju slučajeva, pa je nošenje maski u javnosti obavezno, bez obzira da li je moguće socijalno distanciranje.
Nemačka je počela ublažavanje mera u aprilu, omogućavajući otvaranje malih prodavnica.
U maju su ponovo počele da se otvaraju prodavnice svih veličina i škole. Fudbalske utakmice Bundeslige nastavljene su "iza zatvorenih vrata".
Testiranje na aerodromima sada je obavezno za sve putnike koji stižu iz zemalja visokog rizika.
Strogo italijansko zatvaranje zemlje započelo je 7. marta i postepeno je ukinuto dva meseca kasnije.
Italija je 3. juna ponovo otvorila svoje granice i ukinula regionalna ograničenja putovanja.
Ali, zbog porasta broja slučajeva, vlasti su naredile da se 17. avgusta zatvore sve plesne dvorane i noćni klubovi, uključujući i one na otvorenom.
Sada je nošenje maske za lice obavezno od 18:00 do 06:00 po lokalnom vremenu u svim javnim prostorima širom Italije, gde socijalno distanciranje nije moguće.
Broj slučajeva u Grčkoj ponovo je počeo da raste u julu, pa su od 29. jula maske za lice obavezne u supermarketima, prodavnicama, kafićima, bankama, vladinim kancelarijama i frizerskim salonima.
Od 17. avgusta, barovi, klubovi i restorani u Atini i nekim oblastima širom zemlje moraju da se zatvore u ponoć.
Video: Majka i šestoro dece izbačeni sa leta zbog maske
(Telefraf.rs/Tanjug)
Video: Izložba slika Vuka Vidora u Comtrade-u
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Sale
Naredio Soros opet medijsku propagandu ,provaljeni su ,sve je farsa i budalastina,cekaju da umrtve narod sa vakcinom ..
Podelite komentar