Nemilosrdna korona: U Italiji kovid direktan uzrok smrti kod 89 odsto obolelih

Virus kovid-19 direktan je uzrok smrti kod oko 89 odsto umrlih u Italiji koji su bili pozitivni na taj virus, pokazali su podaci italijanskog Visokog instituta za zdravlje i nacionalnog Instituta za statistiku (ISTAT).
Preostali smrtni slučajevi odnose se na kardiovaskularne bolesti (4,6 odsto), tumor (2,4 odsto), bolesti respiratornog sistema (jedan odsto), dijabetes (0,6 odsto), demenciju (0,6 odsto) i bolesti probavnog sistema (0,5 odsto).
U izveštaju je navedeno da kovid-19 može uzrokovati smrt čak i kod obolelih koji nemaju druge zdravstvene probleme.
U 28,2 odsto slučajeva nije bilo drugih zdravstvenih problema, piše u izveštaju Visokog instituta za zdravlje i ISTAT-a.
Kako je navedeno, 31,3 odsto umrlih koji su bili zaraženi kovidom-19 imali su još jedan zdravstveni problem, 26,8 odsto imalo je dva, a 13,7 odsto tri i više.
Istraživanjem su obuhvaćena 4.942 smrtna slučaja pozitivnih na kovid-19.
U Italiji je od početka krize sa kovidom-19 umrlo 35.017 ljudi, zbog čega se ta zemlja nalazi na petom mestu po broju smrtnih slučajeva od tog virusa u svetu posle SAD, Brazila, Velike Britanije i Meksika.
(Telegraf.rs/ Tanjug)
Video: Dodik: Sipa prekršila zakon, nema pravo da postupa na teritoriji Republike Srpske
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Kaspersky
Svet mora da padne na kolena i da se moli Bogu za oprostaj grehova i izbavljenje od zloga,kad to bude u jednom trenutku svet zajednicki uradio ,korona ce nestati ,jednostavno nestati da nikome nece biti jasno
Podelite komentar