Švajcarci posebno istakli Srbe kao novozaražene koronom: Odmah se oglasio ambasador Bradić
![Švajcarska koronavirus Švajcarska koronavirus](https://xdn.tf.rs/2020/03/18/tan2020-3-16145551110-460x0.jpg)
Ambasador Srbije u Švajcarskoj Goran Bradić kritikovao je posebno isticanje Srba u izveštaju o novozaraženima Savezne službe za zdravstvo Švajcarske (BAG).
BAG je u četvrtak objavio podatak o 52 nova slučaja zaraze korona virusom, posebno navodeći da je sedam "uveženo" iz Srbije.
Bradić je izrazio začuđenost što je Štefan Kuster iz BAG-a prilikom pominjanja broja novozaraženih posebno izdvojio Srbe.
![Ambasador Srbije u Svajcarskoj Goran Bradic glasao je danas u Bernu, Srbija, izbori, Glasanje Ambasador Srbije u Svajcarskoj Goran Bradic glasao je danas u Bernu, Srbija, izbori, Glasanje](https://xdn.tf.rs/2020/06/21/1592740661397-tan2020-6-211343489041-460x0.jpg)
Kuster, šef odeljenja za infektivne bolesti, je iskoristio povod pokretanja aplikacije "Swiss Covid", da ukaže na učestalost ulaska u Švajcarsku osoba koje dolaze iz Srbije.
- Situacija u Srbiji je stabilna - poručio je ambasador Bradić u izjavi švajcarskim medijima dodajući da, kao i druge zemlje, i Srbija neprestano prilagođava mere zaštite stanovništva.
Izrazio je nadu da se broj novozaraženih i umrlih u Evropi neće selektivno koristiti.
S tim u vezi je kritikovao što je BAG na svojoj konferenciji za štampu naveo da je bilo ukupno 52 nova slučaja, i posebno izdvojio da se kod sedam radi o osobama koje su doputovale iz Srbije.
- Ostale slučajeve BAG nije dalje objasnio. Taj način predstavljanja podataka izaziva čuđenje - rekao je Bradić.
Upitan da li bi Srbi trebalo da odustanu od letovanja u domovini, Bradić je kazao da smatra da bi bilo idealno, zbog stanja u većini evropskih zemalja ako bi ljudi, uopšte, a to ne važi samo za njegove zemljake, odustali od putovanja.
Prema informacijama javnog servisa SRF, švajcarske vlasti razmišljaju o uvođenju posebnih kontrola putnika iz Srbije, na primer uvođenje obaveznog merenja temperature.
Video: Vanredna situacija u Pazaru zbog korone
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Vučić: Na Sretenje ili dan ranije donećemo deklaraciju o Vojvodini u Srbiji
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
hogar
svajcarci. koji su Hitleru krili. ukradeno i opljackano zlato, novac, slike,.... kao sto su mu pravili i prodavali municiju i oruzje i pustali vozove preko njihove teritorije da prevoze logorase Srbe, Jevreje, Ruse..... sada smo. opet izgleda u svajcarskoj izgledni za logor ali sada pid njihovom komandon.... isti su nacisti nista bolji od svaba
Podelite komentar
Sulejman poturica
Sta drugo od njih ocekivati cudo ne rekose da su muslimani I siptari vec vidjena propaganda protiv srba ne mogu nam nista.
Podelite komentar
Jaca
Sami smo svojim ponasanjem skrenuli paznju na nas.......A i da nismo krivi,njima smo krivi.Dokle cemo im biti trn u oku?
Podelite komentar