Pravi heroji iz Vuhana: Doktori ne jedu i ne piju, a kada skinu maske, lica im izgledaju jezivo
Oni se nalaze na prvoj liniji bitke protiv smrtonosnog virusa koji se širi celim svetom
Doktori, sestre i ostalo medicinsko osoblje u kineskom Vuhanu, epicentru širenja smrtonosnog koronavirusa, rizikuju svoje živote na više načina.
Kina je preduzela neviđene korake u borbi protiv smrtonosne epidemije koronavirusa, koja je započela u centralnom gradu Kine, uključujući i zaključavanje provincije od 60 miliona ljudi, ali na prvoj liniji bitke u bolničkim odeljenjima lekari i medicinske sestre kažu da im nedostaju osnovna sredstva i da se suočavaju sa fizičkim pretnjama od strane paničnih pacijenata.
Mediji prenose da doktori brinu o pacijentima zaraženim koronavirusom više od 12 sati, bez pauza za ručak i spavanje, a na društvenim mrežama pojavila se i fotografija na kojoj se vide tragovi na njihovim licima zbog dugog nošenja maski.
Jedan doktor u bolnici u Vuhanu rekao je da nije bio kod kuće dve nedelje, a tokom jedne noćne smene imao je 150 pacijenata koji su čekali na pregled u ambulanti.
- Svi pacijenti su uznemireni, a neki postaju i očajni nakon nekoliko sati čekanja na hladnoći - rekao je doktor.
Video: 2 simptoma koja mogu ukazati na to da ste oboleli od koronavirusa, a ne od sezonskog gripa
Neimenovani doktor, jedan od mnogih koji pokušavaju da pomognu ljudima u mestu u kojem je izbila epidemija, istakao je da se suočavaju i sa verbalnim pretnjama.
- Čuo sam jednog pacijenta u redu kako kaže da je čekao toliko dugo, da je hteo da naa izbode. Zabrinut sam. Ubijanje nekolicine nas neće smanjiti red, zar ne? - upitao je doktor.
Saut Čajna morning post prenosi da je zabrinutos doktora opravdana, nakon što je u sredu dvojicu doktora u Vuhanu pretukao član porodice pacijenta sa pneumonijom, koju je prouzrokovao virus. Jednom doktoru je zaštitna oprema pocepana u zaraženoj zoni, prenose mediji.
- Doktori i sestre rade bez prekida, čak su i noćne smene pune. Okruženi smo ljudima koji sve vreme kašlju na nas - istakao je doktor, koji je želeo da ostane anoniman.
Drugi medicinski radnici u gradu rekli su da se snabdevanje osnovnom opremom poboljšalo, ali još uvek nije dovoljno.
Doktor u bolnici Tongji rekao je da je nosio istu zaštitnu odeću tokom desetočasovne smene, zbog nestašica.
- Oprema treba da se menja svaki put kada se izađe iz zaražene zone. Nosim pelene za odrasle i trudim se da pijem manje vode tokom smene, kako ne bih morao da idem u kupatilo. To važi i za moje kolege - istakao je on.
Da podsetimo, prema poslednjim podacima od koronavirusa umrlo je 259 ljudi, dok je skoro 12.000 obolelo širom sveta.
Video: Kao u ubrzanom filmu: Vuhan gradi novu bolnicu zastrašujućom brzinom!
(A.M.)
Video: Izložba slika Vuka Vidora u Comtrade-u
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Srbo
Bog da vam pomogne! I vama i nama! Valjda ce doci i tome kraj!? Ovo zlo je neko nametnuo!! Izdrzi vuhan!!!
Podelite komentar
Sladja
Izdrzi vuhan!!!!!!srbija!!!!!
Podelite komentar
KALIMERA
Sta reci,nego bravo za takve likove. Nadam se da ce posle epidemije ziveti lagodnijim zivotom. Nece ih zaboraviti i bogato nagraditi
Podelite komentar