![Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant](https://xdn.tf.rs/2019/03/15/novi-zeland-29-1-copy1-670x447.jpg)
Ubica sa Novog Zelanda na puškama ispisao imena srpskih junaka: Miloš Obilić, Bajo Pivljanin... (FOTO)
Jedan od terorista koji su izvršili masovni pokolj u dve džamije na Novom Zelandu, Brenton Tarant, na nalozima svojih društvenih mreža stavljao je različite snimke i fotografije, a na jednoj se vidi njegova puška i municija koje su bile ispisane različitim rečima i pismima.
Tako se na jednom delu nalaze reči na engleskom, ali i na srpskom, na ćirilici.
Između ostalog ispisano je "Bajo Pivljanin" i "bitka", kao i godine. Napisano je ime Miloša Obilića, Marko Miljanov Popović, Stefan i Lazar.
![Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant](https://xdn.tf.rs/2019/03/15/brenton-1-460x0.jpg)
Da podsetimo, jutros je grupa od četvoro terorista, među kojima je i Tarant, ušlo u džamije i ubilo 49 ljudi, a 48 ozbiljnoranilo
![Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant](https://xdn.tf.rs/2019/03/15/brenton-4-460x0.jpg)
Jedan muškarac, koji je preživeo pucnjavu, ispričao je svoje stravično iskustvo:
- Razmišljao sam o tome da mu mora u jednom trenutku ponestati metaka. Molio sam se Bogu: "Molim te Bože, molim te da mu ponestane metaka“, rekao je muškarac koji je hteo da ostane anoniman.
![Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant](https://xdn.tf.rs/2019/03/15/brenton-5-460x0.jpg)
- U jednom trenutku sam hteo izaći i prolazio sam pored muškarca koji je sedeo pokraj zida i koji mi je poručio da je bolje da ne izlazim. Vratio sam se. Nekoliko trenutaka kasnije, došao je napadač i upucao tog čoveka. Upucao ga je u prsa - dodao je.
![Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant Novi Zeland, teroristički napad, napad na džamije, Brenton Tarant, Brenton Tarrant](https://xdn.tf.rs/2019/03/15/brenton-2-460x0.jpg)
VIDEO: Momenat kada napadač ubija ljude u džamiji
(Telegraf.rs)
Video: Konferencija za medije povodom prve ugradnje MitraClip uređaja u Srbiji
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
M
Niko ne spominje znak crnog sunca na rancu... ovo je sekta
Podelite komentar
Kiza
Kako ste krenuli da pisete jos malo cete reci da je Srbin,.ovo je neki psihopata,bolesnik...
Podelite komentar
Cika Velja
Steta sto je ukinuto javno pogubljenje giljotinom ili razvlacenje konjima! Ovo je ludilo od vremena,i nije za posten svet!!!
Podelite komentar