Beba preminula pa oživela na putu ka krematorijumu: Cela Indija u šoku
Oca, koji je nosio mrtve blizance u plastičnoj kesi, prošla je jeza, kada je osetio da se unutra nešto pomera
Beba iz Indije koja je proglašena mrtvom nekoliko sati po rođenju, ali oživela na putu ka krematorijumu je preminula - tragičan kraj priče koja je bacila tamnu senku na poslovanje jedne od elitnih privatnih bolnica. Ustanovu "Maks" sada ustražuje policija, kao i panel medicinskih eksperata, lekari koji su porodili majku blizanaca - dečaka i njegove sestrice koja je rođenja mrtva, su otpušteni, a cela zemlja je zapitana: "Kako je ovo moglo da se desi?"
Noćna mora porodice je otpočela 30. novembra u prestižnoj bolnici u Nju Delhiju, na čijem sajtu se navodi da nudi "vrhunsku tehnologiju tokom porođaja da osigura najboljuu negu majci i bebi". Trudnica, koja je tada bila u šestom mesecu i trpela nesnosne bolove, u bolnicu "Maks" uputila je druga ustanova, piše Times of India. Uznemirenoj majci su lekari Mehta i Gupta rekli da je neophodna operacija. Žena je krvarila, a šanse da bebe prežive, bile su sve manje.
Prvi je rođen dečak, 30. novembra u 7.30 sati, a 12 minuta kasnije i mrtvorođena devojčica. Preživeloj bebi je bilo sve lošije i doktori su ga proglasili mrtvim u 13 sati.
BEBE PREDATE OCU U KESI
Lekari su bebe, u plastičnoj kesi, predali ocu, koji se uputio u krematorijum. Prošla ga je jeza, kada je osetio da se jedna od beba u kesi mrda, piše BBC. Oživela beba je odmah prebačena u obližnju bolnicu, gde je lečena sve do smrti, ovog utorka. Medicinski istražitelji sada pokušavaju da utvrde da li je ta smrt mogla da se spreči i šta je doveo do greške lekara.
OTPUŠTENI PO KRATKOM POSTUPKU
Među prvim nalazima, otkriveno je da lekari na porođaju nisu pratili nalaze elektrokardiografa da bi procenili bebino srce. Aparat radi tako što beleži čak i najmanje električne impulse srca. Lekari koji su načinili grešku su otpušteni. Bolnica navodi da otpuštanja predstavljaju "akciju koja je morala da se uradi, ali ih ne treba posmatrati kao proglašenje krivice lekara.
Na svako pitanje o optužbama vezanim za elektrokardiogram, bolnica je odbila da odgovori.
INDIJA U ŠOKU
Cela Indija je zgrožena ovim slučajem. Prema rečima ministra zdravlja Satjendara Džaina, u pitanju je slučaj "šokantnog kriminalnog nemara", a ako bolnicu proglase krivom, mogli bi da ostanu bez dozvole za rad.
Očekuje se da komisija koja istražuje slučaj svoje rezultate objavi naredne nedelje.
(Telegraf.rs)
Video: Konferencija za medije povodom filma "Volja sinovljeva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Lazar.M
Tako se to radi u civilizovanim Zemljama koje imaju jasne zakone a ne kao kod nas greskom ko zna kolo dece stradalo i niko ne odgovara pa cak doktori i dalje rade na istom mestu kao i oni sto su detetu ugipsali otvoren prelom ruke zbog kojeg je dete dobilo sepsu i umrlo za manje od 7 dana. U tome je razlika Srbije u odnosu na civilizovan svet, tamo novac, struka i ime ne moze pomoci krivcu !
Podelite komentar