Novi bizarni izazov: Deca nestaju širom sveta, pojave posle 48 sati, a niko ne zna gde su bili
Novi izazov na Fejsbuku zamenio je opasnu igricu Plavi kit koja je do skoro harala među tinejdžerima i odnela brojne žrtve. Izazov 48 sati je nova "zanimacija" omladine koja ostavlja roditelje i najbliže istraumirane.
DECA U SRBIJI NESTAJU NA 48 SATI! Novi stravičan trend širi se preko facebooka, čuvajte svoje klince
Scenario je sledeći: tinejdžeri nestaju na 48 sati i cilj je da njihovi roditelji toliko polude od brige i krenu da o tome pišu na Fejsbuku, što donosi dodatne poene u bizarnom izazovu.
Ranije ove nedelje Lea Tejlor (11) je prijavljena kao nestala nakon povratka iz škole. Ona je, na sreću, pronađena sledećeg dana, nepovređena i potpuno sigurna i njena porodica je odmah rešila da reaguje i alarmira druge roditelje o bizarnoj novoj igrici koja vlada među decom.
Nedavno je i Luis Delasi iz Engleske na svom Fejsbuk profilu objavila kako su njen sin Džek i njegov drug Mičel nestali. Na sreću, i ovi dečaci su nađeni, ali ono što je moglo da ih zadesi bolje i ne pomišljati na to.
Luis je za medije izjavila da su pronađeni i da su na sigurnom i da je nakon razgovora sa njima otkrila o postojanju izazova na koji sada želi da upozori sve roditleje.
Lin Veterhil je takođe još jedna u nizu koja je doživela ovo traumatično iskustvo kad joj je nestala unuka. Celu noć je tražila i tek sledećeg dana je policija pronašla nju u njenu drugaricu nedaleko od škole.
- Lea je rekla da nije učestvovala u tom izazovu i da je samo pobegla sa drugaricom. Verujem joj, ali sam joj skrenula pažnju na izazov i koliko je on opasan, i za koji mogu da saznaju preko Fejsbuka sve njene drugarice iz škole - rekla je Lin, koja na sve načine sada pokušava da ukaže na novu bizarnu igricu koja u opasnost stavlja veliki broj dece širom sveta.
Iz Fejsbuka su izjavili:
- Bezbednost mladih ljudi na Fejsbuku je odgovornost koju mi preuzimamo i veoma je ozbiljna stvar i sada čekamo istraživanje svih prijavljenih slučajeva i naravno očekujte da ćemo brzo reagovati u vezi sa njima. Imamo blisku saradnju sa stručnjacima za sigurnost, uključujući i NSPCC, kao i sa Centrom za nestale osobe u UK i sa mnogim drugim organizacijama i ustanovama.
Mi stalno ohrabrujemo ljude da koriste alate za prijavljivanje, koji su dostupni na svakoj stranici, ukoliko vide neki sadržaj koji je uznemirujući".
(Telegraf.rs)
Video: Putevi Srbije: Držite bezbedno odstojanje, sačuvajte život
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
DARKO 100%
Ova slika devojcice u krevetu sa mobilnim vise govori od reci, (to smi danas)
Podelite komentar
Irena
Šta će deci od 11 god. fejsbuk nalozi?
Podelite komentar
Toni
Ako majke ne znaju gde su im deca i sta rade kakve su one majke. Nisu im deca data za igracku ili da sa njima manipulisu muzeve
Podelite komentar