Ivanjičani, u četvrtak imate prilike za čin humanosti: Dobrovoljno davanje krvi na ovim lokacijama

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Humanitarci iz Ivanjice koji su radi da doniraju najdragoceniju tečnost na svetu to mogu učiniti u svom gradu već u četvrtak. Naime, kako prenosi Infoliga, akcija dobrovoljnog davanja krvi, biće održana 24. aprila u periodu od 10 do 16 časova u sali Opštine.

"Veliki broj naših sugrađana svakodnevno ima potrebu za jedinicama krvi za operativno ili drugo lečenje za koje je primena krvi neophodna. Pozivamo sve dobrovoljne davaoce krvi, a i sugrađane koji će to tek postati, da kao i u dosadašnjim akcijama budemo humani i spasimo nečije živote", piše u saopštenju Crvenog krsta Ivanjica.

Iz Crvenog krsta apeluju na u Ivanjičane da im se obrate ukoliko imaju potrbu za jedinicama krvi u bilo kojoj zdravstvenoj ustanovi.

"Nije potrebno da vode davaoce u Čačak na akcije davanja krvi već krv mogu dati svakog meseca na akcijama u Ivanjici, s obzirom da akcije realizuje ista transfuziološka služba i u Ivanjici i u Čačku", navodeneo je u saopštenju.

Davanje krvi je čin solidarnosti, pa budimo solidarni i svesni toga da zaista naše malo nekome može značiti sve!

(Telegraf.rs/Infoliga)

Video: Festival "Beogradsko proleće" u mts Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA