
Neverovatan preokret očekuje Srbiju nakon Vaskrsa: Od ovog dana očekuje se nagla promena vremena
Nakon veoma nestabilnog vremena i kiše sa pljuskovima sa grmljavinom, prvi dan vikenda doneo je stabilizaciju vremena.
Pred nama je vedra i prohladna noć, u dolinama i kotlinama ujutro se očekuje i magla. Minimalna jutarnja temperatura biće od 4 do 11°C.
Vaskrs će Srbiji tokom dana mnogim predelima doneti i pravo letnje vreme. Biće sunčano i veoma toplo vreme za ovo doba godine, povremeno uz visoku i umerenu oblačnost. Padavina neće biti.
Maksimalna temperatura biće od 23 do 27 stepeni, u Beogradu do 25 stepeni, što su temperature za oko 5-6 stepeni više od proseka za ovo doba godine.
Sunčano i veoma toplo očekuje se i u ponedeljak, uz maksimalne temperature iznad 25 stepeni.
Veoma toplo vreme nastaviće se i u utorak, ali će biti sve više oblaka, a pred kraj dana u mnogim predelima Srbije biće i pljuskova sa grmljavinom, naročito na jugu i zapadu zemlje i to će biti uvod u promenljivije vreme u nastavku sedmice.
Maksimalna temperatura biće i do 28°C.
Od srede nestabilno i malo svežije, povremeno sa pljuskovima i grmljavinom.
Temperatura će biti u postepenom padu.
Za sledeći vikend biće osetno hladnije, a vetar će biti u skretanju na jak severni.
Kraj aprila doneće hladnije i promenljivo vreme.
Proseča maksimalna temperatura za ovo doba godine je od 17 do 21, pa će ona narednih dana biti za 5 do 7 stepeni više od napomenutog proseka, a krajem sledeće sedmice očekuju se vrednosti i koji stepen ispod proseka.
(Telegraf.rs)
Video: Vremenska prognoza na Telegrafu: Šta nas čeka tokom Uskrsa i za 1. maj
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Aca
Treba leto da dodje dosta je mraz i košava učinili svoje
Podelite komentar