
Kragujevačka hitna pomoć zatrpana pozivima u poslednja 24 sata
Za samo 24 sata, ekipe Zavoda za urgentnu medicinu u Kragujevcu imale su pune ruke posla - čak 49 intervencija na terenu, od čega 29 tokom dana i 20 noću. Situacija u ambulantama bila je ništa manje napeta - pregledano je 77 odraslih pacijenata, dok je pedijatrijska služba zabeležila dodatnih 26 pregleda. Zabrinjavajuće je i to što je čak 14 intervencija obavljeno na javnim mestima.
- Najčešće se pomoć tražila zbog povišenog krvnog pritiska, ozbiljnih stomačnih problema i otežanog disanja, posebno kod astmatičara. Noćna smena bila je posebno teška – dominirali su slučajevi hroničnih oboljenja, uključujući karcinome, teške astmatične napade i hitne hipertenzivne krize - kazali su za RINU u ZUM-u.
Zavod je u ovom kratkom vremenskom intervalu primio 172 poziva građana, što jasno pokazuje da se zdravstveni sistem suočava sa sve većim pritiskom.
U vremenu kada vremenske prilike i stres dodatno ugrožavaju zdravlje, hitna pomoć sve češće postaje poslednja linija odbrane za građane koji se bore sa ozbiljnim i često životno ugrožavajućim stanjima.
(Telegraf.rs)
Video: Veliki skup podrške ispred Narodne skupštine
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.