Deca namerno gasila struju, poznato šta ih čeka: Oglasili se iz Elektrodistribucije nakon uznemirujućeg videa

   
Čitanje: oko 2 min.
  • 7

Nakon što se na društvenim mrežama pojavio uznemirujući snimak na kom se vidi kako dvojica maloletnika "iz zabave" isključuju struju na dalekovodu i prave kvarove na uređajima građanima u jednom delu Šapca, za Telegraf.rs oglasili su se iz Elektrodistribucije Srbije o ovom slučaju, pa objasnili da li je kvar sada saniran, kao i šta čeka delikvente i vinovnike ovog krivičnog dela. 

"Povodom snimka sa društvenih mreža na kojem mlade osobe namerno izazivaju kvar na dalekovodu u šabačkom naselju Majur, Elektrodistribucija Srbije upozorava da time ugrožavaju svoj život, rad elektrodistributivnog sistema i čine više krivičnih dela. Pored izazivanja opšte opasnosti, uništenja i oštećenja javnih uređaja taj akt predstavlja i krivično delo nasilničkog ponašanja", objasnili su nam iz ovog javnog preduzeća.

Kako su nam dalje objasnili, o izazivanju namernog kvara na mreži od strane neidentifikovanih maloletnih lica, dežurni dispečer u ED Šabac je već obavestio policiju koja je pokrenula istragu.

"Dežurna ekipa ED Šabac je u kratkom roku sanirala kvar na terenu nastao nasilnim potezanjem vertikalnog rastavljača na dalekovodu 20 kV kod škole u centru Majura", rekli su nam iz Elektrodistribucije, pa dodali kako do sada u ED Šabac nisu zabeleženi slični potvrđeni slučajevi u kojima se izazivaju namerni kvarovi na mreži i prekidi u snabdevanju električnom energijom.

Kako je Telegraf.rs ranije danas pisao, stanovnici dela Šapca u poslednje vreme masovno se žale kako im bez ikakvog objašnjenja nestaje struja, a uređaji po kući se kvare. Jedan video usnimljen nedavno u tom gradu pokazao je potom o čemu se zapravo radi, kao i da iza svega stoji jako opasna "dečija igra".

"Zašto građani Majura svaki dan nemaju struje i sto im crkavaju uređaji u kući? Na svakih 20 minuta ugase struju, pa posle nekog vremena upale trafo i tako svaki dan jer je to zabavno", stoji u objašnjenju ispod video snimka Instagram stranice "vestisabac" koja je i izvestila o ovom nesvakidašnjem slučaju.

Na pomenutom videu usnimljen je trenutak kada dvojica dečaka u sred noći gasi struju na jednoj od trafo stanica u tom gradu, tako što prekidaju takozvanu sklopku, a nakon čega nastaje mrkli mrak.

(Telegraf.rs)

Video: Važna informacija za roditelje: Promene oko male mature

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Endokin

    7. april 2025 | 15:34

    A zar ne bi trebalo tu na toj ručki da postoji lanac i katanac, koliko sam upućen....

  • Stepa

    7. april 2025 | 16:11

    Hapsi, zatvaraj i kažnjavaj.

  • Slobodan

    7. april 2025 | 16:03

    Ne kaze se dzabe...batina je iz raja izasla...

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA