
Najvažnije je narednih 36 sati: RHMZ objavio upozorenje
Na Jadru i gornjem toku Zapadne Morave sa pritokama narednih 36 sati vodostaji će biti u stagnaciji i manjem porastu i kretaće se oko i nešto iznad upozoravajućih nivoa, navodi se u hidrološkom upozorenju koje je objavio Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Na Savi narednih dana vodostaji će biti u većem porastu sa prevazilaženjem granica vanredne odbrane od poplava kod Šapca tokom 30. marta, a kod Sremske Mitrovice 31. marta i 1. aprila.
Prema prognozi RHMZ, do kraja marta i početkom aprila može se očekivati česta pojava kiše i lokalnih pljuskova. Kratkotrajna stabilizacija vremena trebalo bi da usledi 3. i 4. aprila.
Temperatura će biti bez promene, do 3. aprila očekuju se maksimalne vrednosti od 12 do 18 stepeni, a zatim će biti u manjem porastu.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Prof. dr Branislav Milovanović sa Instiituta "Dedinje" o hroničnom umoru i postkovid sindromu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Koronas
Sledeca nedelja je kljucna.
Podelite komentar
Zoran
Blokadere odvesti da pomognu ljudima
Podelite komentar