Raste vodostaj u ovom delu Srbije: Nadležni u pripravnosti

M. B.
M. B.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Kiša na području Čačka sa manjim prekidima pada duže od 24 časa. To je doprinelo blagom porastu vodostaja reka ali za sada nije došlo do izlivanja.

Identična situacija je u Lučanima, gde i pored obilne kiše nije došlo do izlivanja.

Prema rečima pomoćnika predsednika opštine Lučani Milije Milenkovića - reke se u ovom trenutku nalaze u svojim koritima.

"Za sada je sve u redu i situacija je pod kontrolom. Nema izlivanja reke Bjelice ali ni manjih vodotokova koji su se u godnama iza nas u nekoliko navrata izlivali. Pratimo situaciju, spremni smo da reagujemo”, kazao je Milenković.

Podsetimo, obilne kiše su, za razliku od Čačka i Lučana, u drugom delu Zapadne Srbije, doprinele da se pojedine reke izliju.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Dokle će nam kiša remetiti prolećne planove: Šta nam vreme donosi na kraju marta i na početku aprila

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA