U školama ove opštine Moravičkog okruga časovi ponovo traju 45 minuta

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 12

U ovom trenutku u Srbiji škole se (ne sve, ipak) polako vraćaju u "redovne tokove". Jedna od onih opština gde u obrazovnim ustanovama nastava ponovo odvija uobičajeno, jsete - Ivanjica. U tamšnjim osnovnim i srednjim školama učenici i nastavnici su ponovo zauzeli svoja mesta u učionicama. Časovi traju uobičajenih 45 minuta, a škole koje su bile u štrajku izradile su planove za nadoknadu propuštenog gradiva.

U ovom mestu u Moravičkom okrugu funkcioniše devet osnovnih i dve srednje škole, obrazovne ustanove koje su bile u obustavi rada vratile u redovan režim. U cilju očuvanja kontinuiteta obrazovanja, svaka ustanova definisala je način na koji će učenici nadoknaditi propuštene časove, kako bi se nastavni program realizovao u potpunosti.

I predavači i učenici sada su fokusirani na predstojeće obaveze, a u školama ističu da će se truditi da proces nadoknade ne optereti previše učenike, već da se gradivo sistematski i postepeno usvaja.

(Telegraf.rs/InfoLIGA)

Video: Vučić: Ogromno interesovanje mladih za stambene kredite, do 15 sati 1.167 prijava

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Tamara

    20. mart 2025 | 16:38

    Ljudi su shvatili koliki je ovo gubitak za decu.

  • Zabrinuta

    20. mart 2025 | 16:28

    Naklon do poda za ove nastavnike! Deca nisu i ne mogu biti oruđe u političkim obračunima!

  • Ksenija

    20. mart 2025 | 15:57

    Bilo je krajnje vreme da deca krenu u školu.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA