Deo škola u Srbiji i ove nedelje bez normalne nastave? OVO se čeka

E. K.
E. K.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 18

Deo škola u Srbiji najverovatnije ni ove nedelje neće raditi, a konkretan plan za predstojeći period se i dalje očekuje.

Prema pojedinim navodima, sve beogradske gimnazije nastavalju obustavu nastave, a u delu njih su učenici i fizički uz podršku i logistiku roditelja blokirali i same zgrade tih škola.

Kako navode neki od ljudi na čelu prosvetara, svi dalji koraci biće usklađeni sa studentima.

Takođe, obustava rada očekuje se da se nastavi i u beogradskim osnovnim školama. Sumnja se da će oko 20 odsto njih ipak biti u režimu rada sa časovima od 30 minuta i oko 20 odsto sa punim trajanjem časova.

Ipak, valja napomenuti da su to neki preliminarni rezultati ankete među prosvetarima, sprovedeni do nedelje u podne, te da se i dalje čeka izjašnjavanje mnogih škola o svom statusu za ovu nedelju.

Iz Nezavisnog sindikata prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) su poručili da nastavljaju obustavu nastave prema odluci koja je doneta još 20. Januara, te podsetili da među prosvetarima ima onih koji ne rade još od 19. decembra, odnosno nisu ni započeli drugo polugodište.

Kako će se dalje odvijati situacije ostaje da se vidi u narednim danima.

(Telegraf.rs)

Video: Blakan zavijen u crno nakon stravičnog požara u diskoteci u Kočanima: Ekipa Telegrafa sa lica mesta

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Učiteljica

    17. mart 2025 | 10:15

    Apsolutno sam protiv obustave nastave! Oduzimati deci pravo na obrazovanje koje im je po Ustavu zagarantovano je suludo! I nenormalno! Podržavajte studente nakon održanih časova nastave!!!

  • Невена

    17. mart 2025 | 10:15

    Ичиће то тешко мислим првенствено јер је њима тако лијепо. Провод, уживанција, дување, пиштање, зујање, глуварење итд.

  • Dara

    17. mart 2025 | 10:02

    Obrazovanje mora da se nastavi.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA