Kanjon Uvca, plovidba uz let beloglavih supova i lep Zlatar: Novovaroški kraj ogroman turistički potencijal
Sudeći prema interesovanju posetilaca na minulom 46. Međunarodnom sajmu turizma, planina Zlatar i Nova Varoš i ovog leta biće među posećenijim turističkim destinacijama u Srbiji. Netaknuta priroda, bogato kulturno-istorijsko nasleđe i zdrava hrana samo su neki od aduta koji privlače sve veći broj gostiju u ovaj deo zapadne Srbije.
Najveće interesovanje na ovogodišnjem sajmu bilo je za krstarenje kanjonom Uvca, koje svake godine privlači ljubitelje prirode i fotografije željne da izbliza vide beloglave supove u njihovom prirodnom staništu. Pored toga, posetioci su se u velikom broju raspitivali za smeštaj i aktivnosti na Zlataru, poznatom po čistom vazduhu i rekreativnim sadržajima.
– Posetiocima sajma predstavili smo i Zlatarfest koji će biti drugačiji u odnosu na prethodne godine. Razgovarali smo i sa eminentnim stručnjacima iz oblasti turizma o tome šta je to neophodno još uraditi kako bi naš kraj učinili privlačnijim za turiste – kaže direktor TO Zlatar Branko Pucarević.
Zanimljivo je da su se ove godine posetioci sajma znatno više nego ranijih godina interesovali i za kulturno-istorijsko nasleđe ovog kraja, što je donekle iznenadilo i same turističke radnike. Veliko interesovanje vladalo je za manastire Milesevu i Dubnicu, kao i za starovaroške crkve i priče o bogatoj istoriji Nove Varoši i Zlatara.
Turistički radnici ističu da su ovakvi sajmovi odlična prilika da se domaći i strani turisti bliže upoznaju sa ponudom ovog kraja i dodaju da očekuju još uspešniju letnju sezonu od prethodne godine.
(Telegraf.rs)
Video: Ovako izgledaju semafori na Autokomandi: Postoji i zeleno svetlo, čak i u samom kružnom toku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.