
Sneg stiže u Srbiju! Ovaj deo biće prvi na udaru, a EVO gde će sve vejati: Od ovog datuma prolećne temperature
Osvanulo je tmurno vreme i hladno jutro. Temperature su u većini predela oko 0°C ili koji stepen ispod 0°C. Tokom dana biće promenljivo oblačno i hladno. Uskoro stiže i novi talas padavina.
Inače, maksimalna temperatura biće danas od 2 na severu do 8 stepeni na jugu Srbije,u Beogradu do 3°C.
Iako je vazdušni pritisak u Srbiji u osetnijem porastu, naše područje biće pod uticajem ciklona sa Jonskog mora i Grčke.

Ovaj ciklo svojim će perifernim i obodnim delom uticati i na vreme u Srbiji, ali samo južno od Save, Dunava i Beograda.


U toku večeri u jugozapadnim i južnim, a tokom noći i u centralnim predelima Srbije očekuje se sa juga jače naoblačenje sa snegom.
U ponedeljak na severu Srbije i u Beogradu biće suvo.
U ostalim predelima Srbije očekuje se oblačno, povremeno sa snegom, naročito u južnim i centralnim predelima zemlje.

Očekuje se i manje formiranje snežnog pokrivača, a povećanje postojećeg na planinama.
Maksimalna temperatura biće od 1 na jugu do 5 na severu Srbije, u Beogradu do 4°C.
Od utorka sledi duža stabilizacija vremena. Biće suvo i uglavnom pretežno sunčano, ali i prohladno.
Noći i ujutro očekuje se slab do umeren, lokalno i jak mraz, uz minimalne temperature i ispod -10 stepeni.
Tokom dana biće prohladno, uz maksimalne temperature od 1 do 9°C, što su vrednosti oko ili malo ispod proseka.
Prema trenutnim prognozama, otopljenje se očekuje posle 25. februara, uz postepeni porast tempertura, pri čemu se očekuju i prolećne vrednosti i iznad 15 stepeni.
(Telegraf.rs)
Video: Ciklon nad Jadranom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.