![Momak, dečko, muškarac, mlad, briga, sekiracija, uznemirenost, zabrinut, frustracija, depresija Momak, dečko, muškarac, mlad, briga, sekiracija, uznemirenost, zabrinut, frustracija, depresija](https://xdn.tf.rs/2020/05/10/momak-briga-frustracija-670x447.jpg?ver=994270)
"Ne znam kako da napravim prvi korak": Zastanite pre nego što tražite unučiće, postoji gorući problem mladih
Kritike su brojne, ali u našem narodu nekako s godinama rodbina počinje da vrši presiju na mlađe generacije da se osamostale, ali i da dobiju decu. Ipak, mladi sve češće nailaze na problem o kome retko govore, ali jedan mladić je odlučio da o tome otvoreno traži pomoć.
Svoj problem on je izuzetno jasno predočio i to na samom početku objave koja je izazvala lavinu reakcija od kojih su mnoge bile od njegovih vršnjaka koje muči zapravo ista stvar.
"Imam 23 godine i ne znam kako da započnem priču sa devojkama. Nebitno da li u klubu, na ulici, kad se nađemo u istom društvu", naveo je mladić.
Kako je pojasnio, on nema problem ako devojka prva započne razgovor s njim, već da se poteškoća javlja kada se od njega očekuje inicijativa.
"Desilo se više puta da devojka prva pokaže interesovanje i onda sve ide glatko, čak se i lepo završi, ali kada vidim devojku s kojom nisam do tada imao komunikaciju i ne poznajem je ne znam kako da joj priđem i počnem priču", napisao je.
Iako mnogi takve poteškoće povezuju sa manjkom postignutog, to nikako nije slučaj, a u prilog tome govori i njegova priča jer sam kaže da lepo izgleda, ima samopouzdanja i da lepo zarađuje za svoje godine.
"Nisam ružan i zarađujem lepo za svoje godine, što znam da nije presudno, ali daje neko samopouzdanje. Hoću da kažem da nije u tome problem, samo ne znam kako da napravim prvi korak. Momci dajte savete šta vi radite, a devojke dajte savete šta vama prija ili ne prija", napisao je mladić.
![telefon, aplikacije, iPhone telefon, aplikacije, iPhone](https://xdn.tf.rs/2025/01/22/iphone-telefon-aplikacije.jpg-460x0.jpg)
Komentari i reakcije su brojni, a među savetima koje je dobio ima i zaista dobrih, no vidno je da su se vremena promenila, pa se tako može naći i preporuka za upis kursa za javno govorništvo.
Moguće da nije na odmet zbog brojnih stvari kojima može poslužiti ukoliko zaista nađe neki dobar kurs, međutim sve od njegovog traženja saveta do reakcija ljudi i odgovora koje je dobio ipak ukazuje i na nešto veći problem - čini se da mladi danas prezaju od kontakta koji na duže staze možda dovodi i do većih emocija.
Kako je sociolog pojasnio za Telegraf.rs, čini se da je toga uvek bilo, ali da su nekako ranije generacije bile primorane da se suoče sa tim problemom jer nisu imali alternativu, dok danas društvene mreže nude anonimnost i osećaj da se odvajamo od "problema".
- Odnosno, dok kada te neko otkači uživo to može da te "izblamira" pred prijateljima, da te "osramoti" javno, kada se to desi preko tvog DM-a, možeš da se praviš da se ništa nije ni desilo i da nekako lakše zaboraviš na to - približio nam je problem.
No, postoji i savet u čijoj osnovi je ono što se nekad čini najtežim - prelomiti i hrabro zakoračiti i suočiti se sa nametnutim izazovom.
- Moja preporuka bi mu bila da "stisne zube", jer to nije samo muvanje sa nekim, to ima mnogo dugoročnije i teže posledice koje su vezane za poslovnu komunikaciju, komunikaciju i postavljanje granica sa porodicom i prijateljima, pa tek onda muvanje kao neka najbezazlenija situacija. Mislim da je to normalan strah među mladima, posebno među momcima, jer je veći pritisak na njima... Ali to mora da se prevaziđe i od toga nema bežanja - kazao nam je.
Stoga zastanite pre pritiska na mlađe generacije jer nije da ne manjka volje, već brojnih drugih faktora. Bolje pružiti podršku i blagonamerne, ali konstruktivne savete jer moguće da ih muči upravo nešto slično problemu zbog kog je ovaj mladić zatražio pomoć.
(Telegraf.rs)
Video: Novosađanka menjala grad za prostranstva Durmitora, sa konjem Bambijem krstari nestvarnim predelima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.