Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika N
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • N

    22. oktobar 2024 | 10:16

    Bavim se dualnim obrazovanjem od samog početka pa mogu da kažem svoje mišljenje. Ideja je potekla od Austrijanaca koji decenijama unazad imaju sistem dualnog obrazovanja na visokom nivou pa je Privredna komora Srbije želela da nešto slično implementira u Srbiji. Tada su kompanijama obećane poreske olakšice i bilo je puno firmi zainteresovanih za isti. Ako neko misli da su firme želele da se okoriste od sistema i tako kroz poreske olakšice "zarade" na deci i dualnom obrazovanju-NE. Pošlo se od pretpostavke da će firme sa jedne strane plaćati decu a da će otprilike u tom iznosu imati poreski odbitak pa da budu na nuli. Međutim, niša od obećanog se nije realizovalo. Firme su se obavezale da će decu plaćati pa su sa jedne strane imale dodatna finansijska ulaganja, tu je vreme koje zaposleni izdvajaju za decu jer mentori samo to rade-manje više nemaju toliklo vremena da se posvete svom poslu koliko imaju posla oko dece a na kraju deca mogu a ne moraju da zasnuju radni odnos u toj firmi. Na kraju su mnoge firme odustale od programa. Žao mi je zbog toga jer mnoga deca bivaju uskraćena prakse u firmama. Ne zna se šta je gore-kada uopšte nema prakse ili kada je ima ali samo za pola odeljenja.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA