Sve manje migranata u Srbiji: Trajno zatvoreni prihvatni centri u Šidu, Dimitrovgradu i Kikindi

Đ. Đ.
Đ. Đ.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Komesarijat za izbeglice i migracije saopštio je danas da su prihvatni centri u Šidu, Dimitrovgradu i Kikindi trajno zatvoreni, a privremeno je obustavljen rad Centra za azil u Tutinu, Centra za azil u Banji Koviljači i prihvatnih centara u Pirotu, Bosilegradu, Somboru, Subotici i Adaševcima u periodu od 1. avgustado 30. septembra ove godine.

Do toga je došlo na osnovu odluke o novom režimu rada centara za azil i prihvatnih centara, donete na osnovu činjenice da se kontinuirano smanjuje migratorni priliv u Srbiji u dužem periodu, što se značajno odrazilo na popunjenost smeštajnih kapaciteta.

U punom kapacitetu nastavljaju sa radom centri za azil u Sjenici, Obrenovcu, Vranju i Krnjači i prihvatni centri u Bujanovcu, Preševu i Principovcu, u kojima je trenutno smešteno 429 migranata.

Komesarijat podseća da Srbija ima jedan od najbolje uređenih sistema prihvata i upravljanja migracijama, kao i da je odluku o novom režimu rada prihvatnih centara i centara za azil doneo u skladu sa strategijom reagovanja utvrđenom Planom reagovanja na povećan broj migranata na teritoriji Srbije za 2024. godinu, a u cilju racionalizacije operativnih troškova i efikasnog upravljanja resursima i sistemom prihvata.

"Komesarijat za izbeglice i migracije ima izrađene planove reagovanja u slučaju povećanog priliva migranata, a uz podršku Vlade Srbije i dobrom saradnjom sa svim državnim institucijama, u mogućnosti smo da svakodnevno pratimo migratornu sliku u Srbiju i adekvatno reagujemo", navodi se u saopštenju.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Prvi snimci sa mesta likvidacije Albanca ubice

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA