Proglašena vanredna situacija: Potop u Arilju, Vrnjačka Banja i okolna sela ostajala bez struje

T. U.
T. U.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Nevreme je ponovo pogodilo ariljsku opštinu, Vrnjačka Banja i okolna sela kraći vremenski period bili su bez električne energije, a napajanje je prekidano u više navrata.

Na sednici Štaba koja je održana večeras u Arilju doneta je odluka o proglašenju vanredne situacije na teritoriji cele opštine. Tako je pored šest mesnih zajednica, koje su od subote, nakon nevremena bile obuhvaćene ovom odlukom, današnja elementarna nepogoda uslovila novu odluku.

Dopisnik RTS-a izvestio je da je Arilje pogodilo nevreme, pa su pojedini objekti poput garaža i podruma poplavljeni.

U Požegi je za ujutru rano takođe zakazana sednica Štaba. Pijavica koja je protutnjala kroz dve mesne zajednice, Gorobilje i Rasnu, pričinila je štetu na nekoliko stambenih i pomoćnih objekata.

Elementarne nepogode u ove dve opštine pričinile su štetu i na putnoj infrastrukturi u pojedinim mesnim zajednicama, posebno su stradali nekategorisani putevi.

Zbog padavina tokom popodneva nakratko je obustavljen saobraćaj kod tunela Predejane, ali, kako su saopštili Putevi Srbije saobraćaj je normalizovan nakon povlačenja vode sa kolovoza.

I Vrnjačku Banju danas je zahvatio jak pljusak praćen grmljavinom. Na nekim mestima voda je tekla kolovozom jer atmosferska kanalizacija nije uspela da primi veliku količinu vode za kratko vreme.

Tokom nevremena, Vrnjačka Banja i okolna sela kraći vremenski period bili su bez električne energije, a napajanje je prekidano u više navrata.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Pod šatorom dok pucaju gromovi: Kampovanje na Staroj Planini u olujnoj noći

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ja

    25. jul 2024 | 11:19

    Zamislite samo šta bi se desilo sa jalovištem rudnika litijuma posle ovakve kiše. Gde bi ta zagađena voda obogaćena kiselinama i ko zna čime još završila? Na njivama odakle se hranimo,u bunarima odakle se snabdevamo vodom za piće, u rekama... I to rizikujemo radi 30 miliona godišnje rudne rente. To je bukvalno 2km auto puta.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA