Na Univerzitetu u Nišu ostalo više do 800 budžetskih mesta: Jedan fakultet popunio skoro svako mesto
Koliko se situacija promenila za jednu deceniju pokazuje i podatak da je sada na Elektronskom fakultetu ostalo najviše bužetskih mesta za drugi upisni rok - 180, dok 2014. godine nije bilo slobodnih mesta na budžetu u septembru za one koji su se u junskom upisnom roku našli "ispod crte".
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Ko
Jug se rapidno prazni i broj smerova i katedri na fakultetima mora to da prati i da se smanji. Deca se odmah posle srednje opravljaju u inostranstvo ili na stavljanje fasada i sl. Na elektronskom godinama gule oni koji ce posle toga u inostranstvo ili oni koji nisu svesni da ce im posle mnogo truda i teskih godina pocetna plata biti 700 evra, a kvadratni metar stana bar 2.5K. Mozda se uzdaju u licence posle faksa i onlajn rad za inostranstvo.
Jovan Momčilović
Kome trebaju diplome iz legla nepotizma i korupcije kad se za male pare može kupiti diplomabilo koje sorte a me gubi se vreme.