Ni lekarima nije lako: Na jednog dođe 324 stanovnika, a na jednu bolničku postelju njih 165
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Darosava
Podaci nisu tačno ažurirani. Kada odvojite specijaliste i profesore i njihov dnevni broj pacijenata onda na jednog opredeljenog lekara opšte prakse dođe oko 800 osiguranika ili pacijenata. Broj pregleda na dnevnom nivou specijalista ne više od dvadeset a lekar opšte prakse od 50 do 100 pacijenata. A i taj broj zavisi od stručnosti lekara a i od njegovog pristupa prema pacijentu. Što stručniji i spreman da u svemu pomogne pacijentu taj ima najviše opredeljenih pacijenata. Ali plate se ne isplaćuju po broju pregleda već po broju provedenih sati, koeficijentu stručne spreme i dinarske osnovice za obračun plata. Tako da jedan lekar sa istim brojem sati, istim koeficijentom i istom dinarskom osnovicom kao i njegov kolega primi istu platu za pregledanih 25 pacijenata dok njegov kolega to učini nad 60 ili više pacijenata. Gde je tu razum?