Uvođenje platnih razreda u zdravstveni sektor: Put ka pravednijem nagrađivanju i efikasnijem radu
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Bane
Samo da ne bude ko će više da uradi a ko bolje u drugi plan. U zdrastvu odnosno lečenju to je mnogo teško. Neke su operacije lakše neke teže. Broj ko broj ništa ne pokazuje. Neko operiše onkološke pacijente da im bar malo produži život a neko operiše nos da bude lepši. Mnogo komplikovano izmeriti to naročito kroz platne razrede. Učinak lekara koji ima više starijih i bolesnijih a time i vremenski duže preglede (manje pregleda) od onog koji ima mlađe i zdravije (više pregleda) po bilo kom parametru je teško merljiv. Merite kvalitet i uspešnost a ne brzinu i veći broj pregleda.
Platni razredi???
U zdravstvu ništa rešiti neće,samo će doći do podela i nezadovoljstva medu ljudima,lekarima narocito.Resite da li lekar rade u privatnim ili drustvenim ustanovama,na dve stolice u isto vreme se nemoze sedeti
Darosava
Već petnaest godina prolongira se da se urede koeficijenti stručne spreme i platni razredi. Toliko je haosa i nečije samovolje u sadašnjim pravilnicima o raspodeli dohodaka da to se graniči sa hororom. Najnovije brljanje je povećanje koeficijenata stručne spreme fizičkim (NK) radnicima u osnovnom, srednjem obrazovanju kao i u učeničkom standardu. Njihov koeficijent najniži je 9,28 isto kao kod SSS, KV i VKV radnika u drugim sektorima poput kulture ili zdravstva. Alo sindikalisti, kome vi kumujete i za koje pare to radite. SINDIKAT, šta li je to?