Paprene kazne za prodaju hrane kojoj je istekao rok: Opasne bakterije u mesu, mleku i jajima
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Lea
Cak i mesni i mlecni proizvodi kad im istekne rok su bezopasni. Bacanje tolike hrane je zlocin. Umesto da smanje cene pred istek, sto ponekad rade, pre bi bacili nego da pomognu ljudima u borbi sa skupocom. Sad prestravljuju kupce nekim bakterijama! Ja sam pojela na tone hrane kojoj je davno istekao rok i nije mi bilo nista. Moja prijateljica je othranila porodicu na hrani koju bi nasla u kontejnerima kod velikih marketa. Sad postavljaju cuvare da ne bi neko sta uzeo. Mnogi proizvodi su dobri za jelo i nakon nekoliko meseci nakon naznacenog isteka. U Francuskoj je zabranjeno takvu hranu bacati nego je dostupna onima kojima je potrebna. A dusebriznici neka ne brinu za bakterije.
Aca
Ko da je velika mudrost promeniti datum na ambalazi.
Fica
Sunce,Venera.Posetite!