Heroji ispraćeni iz Niša: Srpski vatrogasci krenuli u pomoć grčkim kolegama
Pripadnici Sektora za vanredne situacije iz Niša, Kragujevca, Beograda, Novog Sada, Jagodine i Pančeva, 36 vatrogasaca i dva člana medicinskog tima sa 14 vozila, krenuli su danas iz Niša u Grčku kako bi pomogli svojim kolegama iz ove zemlje u borbama sa vatrenom stihijom.
Na put ih je ispratio vd pomoćnika ministra unutrašnjih poslova i načelnika Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić.
- Poštovani vatrogasci, drage kolege, kad god vas pratim u ovakve situacije, radim to sa dva pomešana osećanja, sa brigom i strepnjom koju delimo sa vašim porodicama jer idete tamo gde je najteže. Ne idete da uživate u lepim prizorima već idete tamo gde opasnost preti na svakom koraku. Ispraćam vas i sa osećajem ponosa jer znam da ćete vašim radom, hrabrošću, vašom obučenošću da obasjate zastavu naše zemlje koju nosite na vašim uniformama. Hvala vam i za ono što svakog dana radite za naše građane i činite ponosnim Sektora za vanredne situacije i Ministarstvo unutrašnjih poslova. Vaša bezbednost je maksimalni prioritet, molim vas maksimalno se čuvajte i čuvajte jedan drugog. Želimo da ovu misiju uspešno okončate da se vratite živi i zdravi vašim porodicama i nama, želim da vas dočekamo kao heroje jer vi to jeste – kazao je Čaušić u obraćanju vatrogascima.
On je objasnio da naši ljudi u Grčku odlaze na osnovu dogovora predsednika Vučića i premijera Micotakisa.
- Po nalogu ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića ispraćamo naš tim u Grčku da pružimo pomoć našim kolegama u borbi protiv ogromnih požara koji su zahvatili gotovo čitavu zemlju. Njih 38 su potpuno samodovoljni za 7 do 10 dana, nosimo sve što je potrebno, čak i šatore, da vatrogasci mogu da obavljaju svoj posao minimalno opterećujući domaćine. Naši vatrogasci spasioci jesu naši heroji, ponos sektora za vanredne situacije i MUP–a, ali i naše zemlje. Ja sam siguran da će oni da osvetlaju obraz našoj zemlji na način kako su to radili natokom prethodnih misija međunarodnog karaktera – rekao je Čaušić.
Dodao je da vatrogasci odlaze u okolinu Soluna odakle će biti upućeni dalje.
- Ja za sada ne znam gde će biti raspoređeni, o tome će odlučiti grčke kolege, ići će tamo gde su najpotrebniji. Ponudili smo Grcima i letelice jer smo nabavkom novih helikoptera postali jedna od najrespektabilnijih flota što se tiče gašenja požara ali su grčke kolege rekle da imaju dovoljno vazduhoplova i da im treba podrška sa zemlje. U svakom slučaju spremni smo da im izađemo u susret i nekim drugim snagama za slučaj dalje eskalacije požara. Sada šaljemo 14 vozila, kamiona, terenskih vozila prilagođenih uslovima za koje pretpostavljamo da ćrmo naći u Grčkoj, čak i jedan kvad za posebno teško pristupačne terene. Poslali smo i sanitetski tim koji će biti na raspolaganju ne samo našim ljudima već i stanovništvu Grčke za slučaj povređivanja – zaključio je Čaušić.
(Telegraf.rs)
Video: Novosađanka menjala grad za prostranstva Durmitora, sa konjem Bambijem krstari nestvarnim predelima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Marko
Cemu slikanje, ispracaj i ostalo??? Sedite i gas tamo da pomognete.
Podelite komentar
N 1
Oni su već heroji pre bitke,do sada bilo posle.
Podelite komentar
Darko
Dok dodju svi funkcioneri i svi da se rukuju i slikaju pola Grcke ce biti u pepelu 🤣🤣
Podelite komentar