Đurić: U Novom Sadu bilo više od 1.000 intervencija, oštećene škole i domovi zdravlja u snažnoj oluji
Đurić je poručio građanima da mogu da se jave dispečerskom centru inspekcije, koji prima prijave i šalje ekipe na teren kako bi pomogao građanima u problemu
Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić izjavio je danas, povodom nevremena u tom gradu, da je bilo više od 1.000 intervencija, da je materijalna šteta ogromna, a da je nekoliko škola ostalo bez krovova, prenosi RTV.
Đurić je rekao da je na jučerašnjoj sednici štaba za vanredne situacije proglašena vanredna situacija na teritoriji čitavog Grada Novog Sada, i da je nevreme koje se zadesilo, nezapamćeno kako za Novi Sad, tako i za celu državu.
Istakao je da nije bilo ljudskih žrtava, a da su najveći problem predstavljala stabla koja su padala i na automobile i na objekte, i preprečila puteve u Novom Sadu na skoro 200 mesta.
- Prvo veče nakon završetka oluje i nezapamćenog nevremena, morali smo što pre da vidimo ljude koji su ugroženi, da njih praktično spasemo, ali takođe i sve saobraćajnice, mostove koji su najbitniji za funkcionisanje Grada Novog Sada, da vratimo u funkciju. Dobro je da su i privatne kompanije takođe priskočile u pomoć, ljudi su se takođe ponudili da nam pomognu, a ono što je svakako dužnost javnih komunalnih preduzeća, koja su bila odmah na terenu, i radila sve vreme - objasnio je gradonačelnik.
Đurić napominje da je puno stabala palo, dosta slivnika je zagušeno od nevremena, lišća, granja, zemlje, bilo je i nestanka struje, kao i nestanka vode, ali je, dodaje on, sve rešeno i normalno se funkcioniše.
Kaže da je bila uključena i policija kao i žandarmerija, Nacionalni park Fruška gora, Vojvodina šuma, vatrogasna brigada Novi Sad, hitna pomoć, dom zdravlja.
- Imamo oštećenja i na našim objektima koji su u javnoj svojini, škola Desanka Maksimović u Futogu u koju ide 700, 800 đaka, bukvalno je ostala bez krova i to je izazov kojim će morati što pre i hitnije da se pozabavimo - zaključio je on.
Naglasio je da su stručne službe na terenu kako bi procenile koji je najbrži i najlakši put da se sanira škola kako bi deca mogla 1. septembra da se vrate u školu tu ili da se rasporede po drugim školama, dok se sanacija škole ne završi.
- Veliku štetu pretrpela je i OŠ Jožefa Atila. Tu je na fiskulturnoj sali olujni vetar odneo krov, i Petefi Šandor škola gde je isto fiskulturna sala nastradala i odnesen je krov - rekao je Đurić.
On je dodao daje oštećen krov u mesnoj zajednici Petrovaradin, kao i da su oštećena dva doma zdravlja i objekat Hitne pomoći u gradu.
Đurić je poručio građanima da mogu da se jave dispečerskom centru inspekcije, koji prima prijave i šalje ekipe na teren kako bi pomogao građanima u problemu.
(Telegraf.rs)
Video: Adam: Za 20 godina spasilačkog rada, nisam doživeo ovakvu intervenciju
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
NS 1
Stradali su objekti građeni po Srpskom standardu,treba nešto u tome promeniti i ne skuplje nego efikasnije.
Podelite komentar