Za šest meseci na Institutu za onkologiju registrovano više od 4.000 novih pacijenata obolelih od raka
U Srbiji su, posle kardiovaskularnih bolesti, najčešće maligne od kojih godišnje oboli više od 40.000 ljudi, a premine više od 20.000. Rak dojke, pluća, debelog creva i grlića materice najčešće su dijagnoze. Najviše obolelih leči se u Institutu za onkologiju i radiologiju Srbije. O tome koliko imaju pacijenata i da li su dozvoljene posete, za RTS je govorio dr Dejan Stojiljković, pomoćnik direktora te ustanove.
Nešto manje od polovine ukupnog broja onkoloških pacijenata u Srbiji leči se na Institutu za onkologiju. Pomoćnik direktora ove ustanove dr Dejan Stojiljković je rekao da je reč o staroj građevini, u kojoj se zbrinjava veliki broj pacijenata.
Trenutno se oko 12.000 pacijenata leči na Institutu, a za šest meseci 2023. godine imaju oko 4.000 novoregistrovanih pacijenata.
Epidemijske mere su još na snazi – sa maskom se ulazi na Institut, a potreban je antigenski test pre hospitalizacije, odnosno intervencije.
"Svi naši pacijenti su imunokompromitovani i izuzetno su podložni infekcijama, samim tim što su onkološki pacijenti i primaju jaku terapiju. Pi-si-ar test je neophodan za prijem i posete još nisu dozvoljene", rekao je dr Stojiljković.
(Telegraf.rs)
Video: IN MEMORIAM: Dragan Marković Palma
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Mihailović
Samo žderite svaki dan prasetinu i roštilj, pušite,ločite alkohol i onda kažete dobili rak od stresa, a stres je i od nezdrave ishrane... Ne vrede ni naučna istraživanja, više verujete u idiote koji pišu gluposti da bi dobili šta više pregleda...I kad ga dobijete neki se i opamete sa ishranom, a neki opet vrete na "zdrave" prasiće...
Podelite komentar