Ministarstvo zaštite životne sredine otkrilo kakav je sad vazduh u Pirotu

 ≫ 
  • 0

Iz cisterne koja je u nedelju iskliznula na pruzi Niš – Dimitrovgrad između Pirota i Bele Palanke amonijak i dalje curi ali prema rečima nadležnih, građani nisu ugroženi. Povodom ovog slučaja oglasilo se i Ministarstvo zaštite životne sredine.

- Ministarstvo zaštite životne sredine juče je uz brzu reakciju Agencije za zaštitu životne sredine, u ranim jutarnjim časovima postavilo mobilnu automatsku mernu stanicu u Pirotu. Pored koncentracija amonijaka, mobilna stanica prati i koncentracije ugljen monoksida, azotnih oksida, sumpor dioksida, suspendovanih čestica kao i aromatičnih ugljovodonika (benzen, toluen, ksilen) - piše u saopštenju.

Dodaje se da prema prvim podacima u periodu od 21 čas do danas do 6 časova nije bilo prekoračenja satnih graničnih vrednosti SO2.

- Satne koncentracije amonijaka su se kretale od 8 µg/m3 do 17 µg/m3, što je u dozvoljenim granicama jer je maksimalna dozvoljena koncentracija amonijaka za tri sata 200 µg/m3. Satne koncentracije RM10 kretale su se od 115 µg/m3 do 145 µg/m3 u periodu od 21 čas do 4 časa, da bi bi u 06:00 sati koncentracije imala trend pada na 39 µg/m3. Satne koncentracije RM2.5 kretale su se od 110 µg/m3 do 138 µg/m3 u periodu od 21 čas do 04 časa. Poslednja merenja u 06 sati pokazala su trend pada i iznosile su 38 µg/m3.

Podaci sa automatske merne stanice u Pirotu su dostupni putem linka http://pirot.kosava.net/ u realnom vremenu.

Video: Snimak dronom mesta akcidenta sa amonijakom: Pogledajte kako izgleda okolina Pirota posle curenja

(Telegraf.rs)

Video: Osuđenici u Okružnom zatvoru okitili jelku!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA