Majka mu je iz Namibije, a preci oca sa Kosova: Ovako je mladi Bora umesto Berlina odabrao Kosovsku Mitrovicu

  • 0

Bora Radovanović je umesto Beograda i Berlina, za studije odabrao Kosovsku Mitrovicu. Majka mu je iz Namibije, ali su preci njegovog oca sa Kosova i Metohije. I na to je posebno ponosan, piše rts.rs.

Kao ranijih godina u Prištini, a sada u Kosovskoj Mitrovici, studiraju mladi iz svih krajeva zemlje i regiona. Na Fakultetu tehničkih nauka studenti imaju sve potrebne uslove, pa čak i svoj TV studio. Zahvaljujući drugu Nikoli Dediću iz Kragujevca, Bora Radovanović je prvi put upoznao Kosovo i Metohiju, i odmah se zaljubio.

"Ja sam rodom iz Namibije, majka mi je iz Namibije a otac iz Srbije, i obišao sam skoro ceo svet i imao sam prilike da upišem fakultet na mnogo destinacija. Moji roditelji žive u Berlinu. Oni su prvo hteli da ja upišem fakultet u Nemačkoj. Govorim tri jezika engleski, srpski i nemački. Maternji mi je engleski jezik, srpski mi ide malo teže", priča Radovanović, prenosi RTS,  a kako najavljuju više će biti u emisiji "Pravo na sutra", danas na Drugom programu.

Nikola Dedić, student FTN-a u Kosovskoj Mitrovici kaže da na KiM imaju dosta stvari, neplaniranih dešavanja, ali su fokusirani na fakultet i došli tu sa jednim ciljem, a to je da nauče i da se izgrade kao ljudi.

Slobodno vreme provode u svom kutku za razonodu u okviru Studentskog centra. Tu je i teretana za relaksaciju, a druže se uz bilijar i šah. Okupljaju se u kafiću koji su sami dizajnirali.

"Uvek kažem mojim prijateljima iz Beograda, pitaju me - Boro što ne dolaziš!? Ja šest meseci nisam bio kući, ja sam šest meseci u Kosovskoj Mitrovici. I oni mi kažu - dođi kući. Neću, mnogo mi je lepo ovde, predivno je", dodaje Radovanović.

Profesori i saradnici čine sve da obezbede potrebne uslove za rad. Iako rade u otežanim okolnostima, postižu izuzetne rezultate.

"Politehnički univerzitet u Lublinu u Poljskoj, zatim Obodov univerzitet u Mađarskoj, Univerzitet u Ljubljani, Univerzitet Zapadna Atika u Grčkoj, samo su neki od univerziteta sa kojima sarađujemo dugi niz godina", navela je Aleksandra Petrović sa Fakulteta tehničkih nauka u Kosovskoj Mitrovici.

Bliskost među ljudima i izraženo gostoprimstvo i zajedništvo koje se oseća kod srpskog stanovništva na Kosovu i Metohiji čine da se mladi osećaju dobro i prihvaćeno.

(Telegraf.rs)

Video: Osuđenici u Okružnom zatvoru okitili jelku!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA