U oktobru smo potrošili 700.000 dinara, ko to može da zaradi?: Težak život deteta sa invaliditetom i roditelja

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Кловнократија
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Кловнократија

    03. decembar 2022 | 18:43

    Уколико занемаримо есенцијално питање због чега се на порођајима ( превременим и редовним ) догађају кардиналне грешке и трајна и тешка оштећења новорођених грађана Републике Србије - онда можемо даље да, без жучи и фрустрације, разматрамо социјалне и економске аспекте живота особа са инвалидитетом и њихових породица. Систем социјалне заштите, здравствени систем, образовни систем и други, нису благонаклони према онима којима је живот тежи него осталима. То је првенствено тако јер не постоје захтеви, предлози и иницијативе да се уведу боља и праведнија решења. Ево неколико таквих: 1. Становање Породица у којој живи и особа са инвалидитетом је породица са посебним потребама и треба да живи у посебно пројектованом насељу које је по садржају и функционалности адекватно : спратност, лифтови, рампе, распоред просторија у стану, специфични детаљи у кухињи, купатилу и осталим просторијама ........ Могућност да свака породица уз подршку државе, замени свој стан за стан у таквом насељу, у којем је доступна медицинска нега 24 сата, уз све друге неопходне садржаје. Подршка државе при запошљавању чланова породице, који мењају пребивалиште, због пресељења. 2. Могућност да члан породице особе са инвалидитетом, буде "запослен" као персонални асистент или геронто асистент, уместо да држава ангажује треће лице. Тиме се вишеструко добро решава овај проблем - држава добија и слободно радно место на којем је претходно радио члан породице, а о особи којој је неопходна стална помоћ се брине људски

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA