Otvori oči, prekini ćutanje: Ovo je broj telefona na koji možete prijaviti nasilje u porodici
MUP Srbije objavio je brojeve telefona na koje možete prijaviti nasilje
Žene čine dve trećine prijavljenih slučajeva nasilja nad starijima, pokazuju podaci Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije. Često se radi o nasilju koje može biti nastavak nasilnog odnosa, ali može biti i rezultat nove veze ili promene dinamike postojećeg odnosa...
Starije žene koje pripadaju mlađim grupama pod većim su rizikom od fizičkog nasilja, a one starije od 80 godina su pod većim rizikom od psihičkog nasilja i ovde je uglavnom u pitanju "međugeneracijsko nasilje" od strane odrasle dece, unuka, rođaka i negovatelja.
Kod starijih žena imamo niže stope fizičkog i seksualnog nasilja od strane partnera u odnosu na mlađe žene, ali za psihičko nasilje i kontrolu, kao i različita ograničenja u ponašanju, stope su slične kao i kod mlađih žena.
7,7% žena starijih od 65 godina u Srbiji imalo je iskustvo partnerskog nasilja u poslednjih 12 meseci, najviše u formi psihičkog nasilja: 7,3%, dok je 1,2% doživelo fizičko nasilje a 0,8% seksualno nasilje u ovom periodu.
Besplatni broj telefona policije porodici je: 0800 100 600.
Mreža SOS Vojvodina: 0800 101 010
Video: Majka Slavica koja je krvnički tukla dete se sramno pravda: Pominje mamu i Zorana
(Telegraf.rs)
Video: Konferencija za medije povodom filma "Volja sinovljeva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
…
Kakvi su nam zakoni i sudstvo kada su u pitanju zlostavljaci, nije ni cudo sto zrtve cute i trpe, a deca sve to gledaju i imaju trajne traume.
Podelite komentar