Uspeh profesora sa Departmana za geografiju: Univerzitet u Novom Sadu doveli na prestižnu Šangajsku listu
Univerzitet u Novom Sadu našao se na najnovijoj prestižnoj šangajskoj listi iz oblasti ugostiteljstva i menadžmenta u turizmu.
Za ovaj uspeh zaslužni su profesori i istraživači sa Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo, koji su u zadnjih nekoliko godina među najcitiranijim naučnicima iz oblasti turizma i ugostiteljstva u regionu, saopštio je novosadski Univerzitet.
Ta obrazovna ustanova rangirana je između 901. i 1000. mesta na najnovijoj globalnoj rang listi najboljih svetskih univerziteta The Academic Ranking of World Universities (ARWU).
Svake godine se za potrebe rangiranja ocenjuje više od 1.800 univerziteta, a u okviru rang liste objavljuju se rezultati za najboljih 1.000 među njima.
(Telegraf.rs)
Video: Ruglo u Zemunu: 30 hektara ruine između stambenih zgrada privlači nezvane goste
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
srpski jezik
departman odsek (ili ministarstvo)
Podelite komentar