I u ovom srpskom gradu škola ukida mobilne telefone đacima: "Rešili smo da stavimo tačku na takvo ponašanje"
- Telefoni neće biti zabranjeni, ali će biti odloženi tokom nastave. Jednostavno rešili smo da stavimo tačku na takvo ponašanje i da stavimo do znanja deci da moraju da poštuju pravila - kaže Vesna Todorović
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Milanka
Radim kao prosvetni radnik i mogu reći da imamo sreću da je najveći broj dece pod nadzorom roditelja ali mobilni telefoni se zloupotrebljavaju u školama od određenog broja učenika. Tik-tok pod hitno blokirati u našoj zemlji. Vidim neki osuđuju direktoricu pod izgovorom da je to privatna svojina. Ne radi se ovde koliko vidim o oduzimanju nego o odlaganju telefona za vreme nastave, kao obuću pred fiskulturnom salom. Potpuno ispravno i bravo za hrabrost koju mnogi nemaju. Uostalom, zakonom je zabranjena upotreba mobilnih telefona u školama. Ona štiti vaspitno-obrazovni proces, ali i školu, učenike, nastavnike i roditelje od sajber nasilja. Ovim se najviše štite najranjiviji - učenici, deca.
Otac
Bravo, podržavam.
Sheila Broflovski
Nastavnik sam već nekoliko decenija. Iz dana u dan se pitam kako sam do sada uopšte radila sa decom bez Interneta, Google učionice, mobilnog telefona, projektora ili TV-a... Iza ovih "ingenioznih" ideja pojedinih škola se zapravravo krije nešto mnogo ozbiljnije; nešto što bi pre svega, trebalo da zabrine Ministarstvao. Jer, nije poenta staviti u utičnice zaštitu - poenta je naučiti dete da ne gura prste u utičnicu kako se tragedija ne bi desila kod kuma na slavi koji zaboga, nema zaštitu na štekerima.