
Studentska mreža Erazmus apeluje: Dozvolite kolegama iz Ukrajine besplatno školovanje u Srbiji
Erazmus studentska mreža Srbija uputila je apel Vladi, kao i svim fakultetima i visokim školama, da se obezbedi nesmetan i besplatan nastavak školovanja svim studentima koji dolaze iz Ukrajine, a kao posledica oružanog sukoba u toj zemlji.
Pored toga, ova mreža apeluje i da se studentima iz Ukrajine koji su se zatekli u Srbiji na nekom od programa studentske mobilnosti, omogući nastavak školovanja u Srbiji, kao i da se omogući produžetak studentske vize ograničene trajanjem ovih programa.
Erazmus studentska mreža veruje da se nalazimo u trenutku kada je solidarnost potrebna više nego ikada i da moramo da pružimo podršku onima kojima je ona potrebna.
Kao što je razvoj obrazovanja uslov za napredak svakog društva, tako je i za pojedinca od ključne važnosti da radi na nadgradnji svojih intelektualnih i akademskih kapaciteta, kontinuirano i neometano.
(Telegraf.rs)
Video: Vučić: Ogromno interesovanje mladih za stambene kredite, do 15 sati 1.167 prijava
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Mki Po
Zasto da se dozvoli njima a nasa deca da placaju astronomske skolarine? Ne ide bas to tako.
Podelite komentar
zoki
A zasto da imaju besplatno?
Podelite komentar
sax
Naša deca nisu 1999.g ni da se školuju već su bili u skloništima a oni koji su se školovali u inostranstvu su plaćali i još bili šikanirani što su Srbi !!!!!!!
Podelite komentar