Pandemija posebno pogađa osobe sa invaliditetom: Najgore onima koji žive sami ili u institucijama
≫
Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?
Ugostitelj
Mi smo doterani do prosjackog stapa. Ma muka mi je vise i da komentarisem.
Podelite komentar
Ljiljana
Od kad znam za Udruzenja osoba sa invaliditetom,uvek se bore protiv barijera i na zalost to je problem koji je aktuelan kroz decenije, jer pojedince nije briga kako ce neko ko koristi npr kolica stici tamo gde je neophodno.. Neko napisa da mnogi cute zbog licne koristi,i na zalost to je tacnlo jer mnogo u mnogo boljem je polozajuu neko u Beogradu,nego u drugim delovima Srbije.. Cula sam dosta toga,i moglo bi se pisati o tome danima a ne samo pred dan osoba sa invaliditetom.. Za iznos tudje nege,niko nece ni kafu da popije sa onim kome je pomoc neophodna,a kamoli da pomogne da taj korisnik bolje zivi..
Podelite komentar
VD
Dobro je da se neki medij setio osoba sa invaliditetom u doba pandemije.Ni jedan clan kriznog staba, RFZO, Socijalne sluzbe se nije ni osvrnuo na ove ljude i nije dao uputstva ili kako da se oni zbrinu, vakcinisu ili im se pomogne.Tu uracunavam i decu invalide.Jedino grad Beograd je pomagao ali koliko im to njihove ingerencije dozvoljavaju
Podelite komentar
Čiča
Ene. Jel one što imaju "tuđu negu"? Znači i to treba da se raskrči.
Podelite komentar
MRK
Ivanka Jovanović namerno ćuti o ovom problemu, (osobama sa 100% invaliditetom, 2006. godine uvećani dodatak za pomoć i negu je iznosio 13.917 dinara a danas taj dodatak je 11.727 dinara), a ćuti jer joj neće proći projekati, iz kojih ima ličnu korist. Napominjem da osobe sa 100% invaliditetom u Srbiji ima oko 8.000, a cifra od 700.000 služi za zaplašivanje javnosti i samih osoba sa invaliditetom da ne bi tražili više novca iz kase koju pokupi Zdrastveni fond i PIO fond od radnika. O ovoj diskriminaciji ćute svi predstavnici osoba sa invaliditetom upravo zbog ličnih interesa koje ostvaruju preko projekata koje finansira Vlada Srbije.
Podelite komentar