U Srbiji ima devojčica koje su se udale i sa 10 godina: U 2020. je u brak stupilo skoro 200 dece
≫
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Hk
Bitno da komunalna prebija starca sto prodaje jaja na ulici,a ovo kog zanima
Shampita
I mi posle nešto komentarišemo položaj žena i dece u Avganistanu a mi ništa nismo bolji. Centar za socijalni rad nema ni evidenciju dečijih brakova!!!!!! Kakva je to rečenica? Centar za socijalni rad je plaćen ne da evidentira dečije brakove i stavlja te podatke u neke fascikle nego da interveniše-da decu sklanja iz takvog okruženja. Svako dete ima pravo na bezbedno detinstvo, da ima šta da jede, obuče, da živi u zdravoj sredini i da ima osigurano zdravlje i bezbednost kao i pristup obrazovnom sistemu. Sa 14 godina deca treba da razmišljaju o tome koju srednju školu će upisati i da se spremaju za prijemni a ne da razmišljaju šta će skuvati za ručak ili kada je termin za porodjaj. Ustanove koje su plaćene da rade svoj posao su u celoj priči samo nemi posmatrači svega što se dešava.