Posadiće 68 bagrema kao sećanje na Đorđa Balaševića: Emotivni gest osnovne škole u Donjoj Trnavi
Smrt kantautora Đorđa Balaševića potresla je ceo region, a prvenstveno celu Srbiju, ujedinjenu u bolu zbog tako velikog gubitka. Sa njim su se dosad oprostile brojne poznate ličnosti, ali i fanovi širom zemlje koji će večno pamtiti njegova velika dela.
Kako bi mu odali priznanje, u osnovnoj školi "Branislav Nušić" u Donjoj Trnavi blizu Niša, učenici i nastavnici rešili su da posade 68 sadnica bagrema.
- Svi već znate da je od kovida 19 preminuo Đorđe Balašević u 68. godini. Ne verujem da među nama (na ex Yu prostoru) ima nekoga ko nije bar jednom ljubio, plesao, tugovao, plakao, ludovao uz neku njegovu pesmu... makar se naježio. S druge strane, imamo tu privilegiju da nam je dvorište već čuvena botanička bašta i koja je zbog nekih sadnica poznata i van granica naše zemlje. Odlučili smo da posadimo 68 sadnica belog bagrema, mađarskog, onog o kom je pevao i da jedan deo dvorišta, gde ima mesta pretvorimo u Đoletov park - rekao je Marko Ristić, direktor ove osnovne škole, prenosi Kurir.
Kako je naveo, razloga za to ima previše.
- O ekološkim i edukativnim ne moramo piričati, pored toga, odaćemo počast Balaševiću, svima koji su stradali od Kovida 19, imati zdraviji vazduh i svakako imati hladovinu gde će se neki novi klinci zaljubljivati, odljubivati, voleti i učiti - rekao je direktor.
Video: Poslednji pozdrav Đorđu Balaševiću iz kovid bolnice
(Telegraf.rs)
Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
slađa
Bravo!
Podelite komentar
AcaBg
Kakav smo mi mazohistički narod. Nije ni čudo što je naše ljude u Americi i Kanadi sramota da kažu da su Srbi. Čovek koji se deklarisao kao Hrvat iako to nije bio, koji je govorio da priča hrvatskim jezikom i koji je vređao Srbe u Zagrebu. Hrvatska mu je bila u srcu, a ne Srbija. Neka mu je laka crna zemlja, ali Srbija nema za čim da žali. Isto kao što Tita žale i dan danas, a taj em nam je duplo skratio granice još je i prikrivao genocid nad nama i zadužio pedeset generacija svojim kreditima.
Podelite komentar
Vitez Koja
Djole je zaslužio spomenik barem u Novom Sadu, kao pesnik koji može da stane rame uz rame sa slavnim pesnicima koje je ova zemlja imala.
Podelite komentar