Poražavajući prizor: Reka smeća preti da se ulije u jezero Ćelije, u tome je sprečava jedna sajla

   ≫ 
  • 24

Problem sa smećem, koje niz reku Blatašnicu pliva do jezera Ćelije, mesecima nije rešen. Privremeno rešenje, u vidu zaštitne sajle održava jezero čistim, ali se zato gomila smeća zaustavlja upravo na tom mestu.

Sajlu su u takozvanom klancu pre oko 10 dana zajedničkim snagama postavili ribočuvari i Vodovod Kruševac, kako bi sprečili velike količine otpada da dođu do vodozahvata. Ovo je urađeno pre prošlonedeljnih obilnih padavina.

Iako ribočuvari svakodnevno čiste i odnose velike količine smeća koje sajla zaustavi, prizor je i dalje poražavajući. Kod sajle se skuplja ne samo sitni otpad uvidu plastičnih kesa i flaša, već i onaj kabasti.

Sav ovaj otpad dolazi iz Rasine i reke Blatašnice. On potiče navodno od meštana koji žive u delu od jezera do Brusa, kao i od jezera do Blaca i, kako saznajemo, sav svoj otpad bacaju u reku i na obalu.

Meštani ovih sela tvrde da nemaju gde da bacaju smeće, kao i da nemaju organizovano odnošenje smeća, te se uz samu obalu reke može primetiti gomila otpada koji domačinstva svakodnevno proizvode, ali i krupniji otpad, poput polomljene saobraćajne signalizacije.

(Telegraf.rs)

Video: Pepeo i garež je sve što je ostalo od dva spaljena automobila na Novom Beogradu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Baćevac

    10. februar 2021 | 17:22

    Spakuj smeće i odnesi ga u prvi kontejner. Nije valjda kilometrima udaljen. Sram vas bilo

  • Ena

    10. februar 2021 | 18:00

    Ovo je slika kulture Srbije i ne samo na ovom mestu vec po svim gradovima smeca na tone.Kao prvo pitam se za sta sluzi gradska cistoca za ciscenje samo vaznih i udarnih ulica a u sporednim krs i lom.Kao drugo kanta ni po gradu ni po autobuskim stajalistima uopste nema koliko bi trebalo,kao trece uvesti kauciju na plasticnu ambalazu i limenke pa da vidimo da li ce ih biti po ulici i kud god se okrenemo.Ima mnogo resenja za ovakve deponije samo treba neko ko ce da upravlja sa onima koji ciste a i sa onima koji treba da naplacuju kazne.Komunalna juri babe sa ulice sto prodaju koprive i vunene carape to je najveci prekrsaj a sve ostalo ruglo nije bitno.

  • Kalman

    10. februar 2021 | 16:40

    A prljavog li naroda, boga ti poljubim.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA