Milan i dalje traga za svojom mladom, još nijedna nije pristala da dođe da živi na selu
![Nezenja Milan Tomic, Gornji Milanovac Nezenja Milan Tomic, Gornji Milanovac](https://xdn.tf.rs/2020/12/13/1607872904gornji-milanovac-nezenja-milan-tomic-foto-rina-1-460x0.jpg)
U selima opštine Gornji Milanovac živi čak preko dve stotine neoženjenih momaka, i to je najveća njihova i muka njihovih majki. Oženili bi se, ali kako kažu, nemaju sa kim, jer današnje devojke beže od sela kao đavo od krsta. Škole se tako prazne, a ognjišta gase i čini se da nema pomoći.
- U ovoj godini u našem selu nije bilo nijedno venčanje, niti krštenje. Sveštenici obavljaju samo parastose, a ako se ovako nastavi ovde kod nas više ni sveštenik neće imati posla - kaže za Rinu, Milan Tomić iz sela Gojina Gora čiji je oglas na Fejsbuku u kom traži svoju srodnu dušu, pre nekoliko dana uzdrmao Srbiju.
Ovaj domaćin odlučio se za takav potez, jer više nema pisama i udvaranja, sve se svodi na lajkove i društvene mreže, pa je odlučio i on da pokuša. Za sada dobio je veliku podršku, ali još uvek se nije javila nijedna potencijalna supruga.
- Neki misle da sam ja ovo stavio radi šale, ali ja sam bio ozbiljan i zaista mislio svaku reč koju sam napisao u oglasu. Možda bih mogao da izdvojim tri devojke koje su zaista bile zainteresovane. Iskreno se nadam da će ova kuća uskoro imati mladu domaćicu.
Naše selo nije džungla, blizu su škola i autobuska stanica. Imamo dva hektara zemlje, bavimo se stočarstvom i voćarstvom. Ali današnje devojke su takve da bi pre radile za malu platu u gradu, nego se udale u selo - kaže ovaj mladoženja.
Najveća njegova želja je da dobije bar jedno dete, da njegova kuća oživi i slava nastavi da se slavi. Milanovi kriterijumi nisu visoki, a ona koja se odluči da dođe na selo i uda, imaće bezgraničnu podršku, razumevanje i ljubav.
- Imao sam dve ozbiljne veze, koje se nisu slavno završile jer ja nisam želeo da odem sa sela. Ali, ja sam ovde rođen, odrastao, uložio sate i sate u obrađivanje ove zemlje i ne mogu to da napustim. Tako da samo ona koja želi zaista da živi na selu, da zajedno radimo, kućimo se i stvaramo topli dom ovde su joj vrata širom otvorena - rekao je Milan.
Buduću snajku i svekrva Zorka, prihvatiće raširenih ruku, jer je došlo vreme da neko zameni staru majku i umesto nje na šporet pristavi vodu za kafu i dočeka goste.
- To je moja najveća želja, da se moj Milan oženi. Svakoj majci njeno dete je najbolje, ali on je zaista veliki čovek i ne bi se ta žena koja bi došla ovde nikad pokajala. Svi misle da se u selu preteško radi, ali nije to mnogo teže od stajanja za kasom u prodavnici osam sati dnevno, ili raditi u nekoj fabrici, ovde će bar biti svoj na svome - kaže Milanova majka.
I dok se sa telefona čuju obaveštenja i nove notifikacije, Milan se potajno nada da se ovaj put javila neka ozbiljna devojka, koja je spremna sa njim da stvori porodicu.
Video: Blago Obrenovića skiveno je u njegovom bunaru: Dobrivoje je pronašao zlatnike velikog srpskog kneza
(Telegraf.rs)
Video: Odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom Dana državnosti Srbije
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Realna samo
Selo, stariji đuvegija, gospođa mama, seoske internetuše...nema da fali. Davno sam se i ja udala u selo za starijeg maminog jedinca...Eee ne dao Bog nikom. Mama prošeta po selu ( dok ja crnčim po kući i oko kuće) i kad skupi sve tračeve ja bijena do noći. Džaba sam i sina rodila uvek su mi govorili da je moje samo ono što sam donela... Treba jako mudra i pametna, zrela žena da bude pa da se upusti u takvu avanturu.
Podelite komentar
Mina 85to
Evo ja cu...daj adresu cakani...❤❤ da te grejem ,da ti radjam sinove sokolove..😍
Podelite komentar
Trt
Pa ta koja dodje nije svoja na svome, vec na tvome. Mislim imanju. Zene vise nisu robovi, hoce I malo zivota, a ne celog zivota da budu u selu. Zena hoce da ode na more, hoce da se ponekad dotera, obuce...
Podelite komentar