Snimak obilazi Srbiju: Rampa podignuta, voz prolazi. Tvrdi se da su uzrok kvara poplave
Još jedan slučaj nebezbednog pružnog prelaza na pruzi Niš - Sofija viđen je u petak, 31. jula. Na snimku koji su građani dostavili Južnim vestima vidi se da je rampa podignuta i da voz prolazi, a kako kažu u preduzeću Infrastrukture železnice Srbije, taj problem postoji već više od nedelju dana.
Uređaj putnog prelaza u naselju Suvi Do ne radi od 24. jula, jer je zbog velikih padavina voda dospela u kablove na deonici pruge između naselja Suvi Do i salona automobila.
- Najbitnije je da i pored kvara na uređaju putnog prelaza bezbednost železničkog saobraćaja na ovom delu pruge nije ugrožena - kažu za Južne vesti u Infrastrukturama.
U tom preduzeću kažu da su o kvaru na ovom putnom prelazu svi obavešteni, uključujući i upravljača puta. Dodaju da ne postoji mogućnost da se dogodi nezgoda ili nesreća jer se voz zaustavi kada dođe do tog prelaza.
- U takvoj situaciji, železničko osoblje postupa u skladu sa pravilnicima i propisima. To znači da se vozovi zaustavljaju pre putnog prelaza i nakon zvučnog upozorenja vožnju preko putnog prelaza nastavljaju tek kada se uvere da nema nikoga na pruzi i da mogu da nastave dalje ne ugrožavajući učesnike u saobraćaju, tako da ne postoji mogućnost da se dogodi nesreća - objašnjavaju u železničkom preduzeću.
Ipak, iako se za kvar zna više od nedelju dana, on još nije saniran, a ne zna se tačno ni kada će. Pokušali su problem da reše sušenjem kablova, ali to nije uspelo, jer je na pojedinim mestima potrebna i njihova popravka. Tu je nastao i dodatni problem, dodaju u Infrastrukturi.
Popravku otežava činjenica što je deo trase kablova na kome treba da se radi na ograđenom zemljištu drugog vlasnika, a ne na železničkom zemljištu.
- Trenutno se vode razgovori da se stručnim službama Infrastrukture železnice Srbije odobre radovi na tuđem, ograđenom prostoru - kažu u preduzeću. Ukoliko to ne bude bilo moguće, kako objašnjavaju u ovom preduzeću, biće neophodno da stručne službe polože nove kablove u dužini od oko 250 metara, na trasi na kojoj postoji i ulica.
Prema statistici Agencije za bezbednost saobraćaja, od 2015. do 2019. godine u Srbiji desilo 525 saobraćajnih nesreća i nezgoda na pružnim prelazima, poginule su 32 osobe, dok je 285 povređeno.
Video: Na pružnom prelazu u Zemun polju rampa je otkinuta
(Telegraf.rs)
Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
...Mene neće
Ma odmah ostavke i otkazi za odgovorne!! Naši odgovorni nemaju stida!!
Podelite komentar
Gaga
Iako ne opravdavam ovu situaciju, jednom i za sva vremena, stanes na stop, pogledas vise puta, pa krenes. Da ima i rampa i svetlosna signalizacija i ne znam sta. Uvek, ali uvek stanem na pruznom prelazu!
Podelite komentar
Boki
Nebitno šta je uzrok kvara. Ako rampa ne može da se popravi skinite je, stavite znak da je pružni prelaz bez rampe...
Podelite komentar