Čija je odgovornost za povećanje zaraženih i koji Konovi predlozi nisu usvojeni na Kriznom štabu
≫
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Kan
Necemo EXIT!!!
Zatvarajte kafice
Zatvarati trzne centre u 20 h, kafice restorane u 22h, setnja uvece prvo stari, pa srednji pa mladi i svi u kucu do 00:00
Milos
Ipak, svi oni koji misle da je ovo bilo mesto gde su zaraženi gubom ostavljani da umru, zaboravljeni od svih, grdno se varaju! Bolesni su ovde živeli u najboljim mogućim uslovima, obzirom na okolnosti. Redovno su im dopremane namirnice, lekovi, sveže povrće i voći. Zahvaljujući Englezima, na Spinalongu je dopremljen i generator, te je ostrvo prvo na tom području imalo električnu energiju. Jednom nedeljno održavane su pozorišne predstane, a radio je i bioskop. Zabeleženi su i slučajevi zdravih ljudi koji su, poterani bedom, krišom dolazili na ostrvo kako bi tu živeli. Ovaj redak snimak iz 1935. svedoči o životu na Spinalongi dok je ostrvo bilo naseljeno bolesnima: