Kako izgleda kućna izolacija zbog korone: Evo šta morate da imate da ne biste bili u bolnici
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
dr24
Korona virus je veoma mali oko 0,125 mikrona što znači da prolazi kroz većinu maski filtera. Kao i svi virusi ne može baš puno da opstane u vazduhu i ne pogoduju mu visoke temperature. Filteri za prečišćavanje vazduha u prostoriji, prečišćavaju čestice od 2,5 -10 mikrona što znači da većinu filtera virus prolazi. U Kini se za dezinfekciju u bolnicama koriste UV lampe, a za sada postoje neke indicije da jedino fotokatalitički filteri mogu uništiti većinu bakterija čak i one koje su otporne na UV zrake / poput Ešerihije/, ali i neke viruse /Vaccinia, Influenza A, SARS koji je "bliski rođak" korona virusa/. Preventiva je svakako najvažnija, redovno pranje ruku antibakterijskim sapunom na bazi mikročestica srebra, jačanje imunog sistema i svakako opreznost koliko god je to moguće kao i izbegavanje mesta gde boravi veliki broj ljudi.
Maska
Koju masku kad maski nigde nema.