Veliki majstor engleskih masona u Beogradu na stotoj godišnjici osnivanja Velike lože "Jugoslavija"
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Zoran
Za ove koji o MAsonstvu pisu , a jasno kao dan da blage evze sa temom nemaju, imam samo ovo da kazem: "„A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš? Ili, kako možeš reći bratu svom: Stani da ti izvadim trun iz oka tvog; a eto brvno u oku tvom? Licemere! Izvadi najpre brvno iz oka svog, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svog." Evanđelje po Mateju, glava 7 Vi i vasi "uzviseni" episkopi, arhimandriti, patrijarsi, pratitet Hrista po telu, ali ideju nemate sta je to pratiti Hrista po Duhu. Jos uvek ste vi u obdanistu. Ko ljubi Boga, nema cega da se plasi. Prevaren nece biti.
Miki
Dobro nam došli nraćo i dragi nam gosti!
Ana
Архимандрит Др. Јустин Поповић, био је уредник часописа «Хришћански живот» који је излазио у периоду пре Другог светског рата. Часопис се бавио актуелним темама везаним за Цркву и био је познат по непоколебивим и храбрим ставовима осуђујући јереси, модернизам, јавашлук и лењост који су били присутни код неких пастира. Часопис је због свог непоколебивог става био осуђен на гашење од стране неких епископа који су Цркву видели као извор комодитета, а не као лађе спасења верних. Када би зло изступило пред људе у свој наготи својој, већина би се згрозила, и ужаснула, и згадила на његову ружноћу и злосмрадну ругобу. Али оно уметнички мистифицира себе, скрива себе. Облачи себе у љуштуре хуманизма, у скерлет мамонизма, у хаљине алтруизма. А људи, комично лаковерни за зло, и трагично тешковерни за добро, брзоплето гутају зло, које је у устима увек слатко, а у срцу увек горко, очајно горко, до самоубиства горко. Но тајна зла је највештије мистифицирана у франмасонству. Неке интересантне и поучне податке пружа наш професор Универзитета А. Погодин у своме напису Масонство и Лига Нација, који је објавио у „Новое Время“ (Бр. 1385, 9. децембра 1925. г.) Напис гласи: „На септембарском заседању масонске ложе „Велики Исток Француске“ донесена је следећа одлука: 1) Лига нација мора постати лигом народа. 2) Делегати Лиге Нација морају бити бирани од стране парламената и економских група, а не именовани од стране влада. 3) Лига Нација мора располагати потребном оружаном силом, да би могла спроводити своје одлуке. 4) Одлуке Лиге Нација морају се испуњавати као државни закони, не подвргавајући се процени од стране законодавних тела појединих држава. 5) Лига Нација мора остати универзалном, и у њу морају бити примљени сви народи. 6) Мора се основати међународни устав и Лига Нација мора имати извршну, законодавну и судску власт. Сем тога конвент налаже свима франмасонима да стално врше пропаганду у корист Лиге Нација и да учествују у сваком послу, који има за циљ зближење народа и остварење свеопштег братства UZASI A MI TO PRIMAMO U SRBIJU, ZEMLJU NEMANJICA... E BOZE OPROSTI NAM GRESNIMA