Elektronski dnevnik uveden je u 830 škola u Srbiji, a nijedan roditelj još nije uspeo da ga vidi
≫
Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?
Tanja
kako su krenuli uskoro ce mo umesto sveski imati neke male racunare na kojima ce mo pisat!!
Podelite komentar
mira
Veliki je broj škola koje nemaju osnovne uslove za rad , a gura je e-dnevnik! To je van pameti ! Sve je to deo projekta zaglupljivanja i kontrole ljudi ! Zar nije drugačije kada roditelji dođu u školu , pa nastavnici mogu da vide o kakvim ljudima se radi ? Već tu mogu da nađu razloge zašto je neko dete dobro , a neko ne .
Podelite komentar
Mirko
@mira
Tacno je sledece: Nije postojao tender za ovaj projekat sto se mnogi morati da odgovaraju a projekat da prodje iz pocetka Nije tacno da je 830 skola zamenilo papir sa elektronskim.Istina je da to nema ni u 3 skole, a i te 3 koriste paralelno jedan i drugi sto se odavno radi unazad 10 godina. Sve ovo je presipanje iz jednog u drugu lonac.
Podelite komentar
Majka
Koje to osetljive podatke roditelji o svom detetu ne znaju? Zna li ministar koja krvna grupa je moje dete, na šta je alergično, kad je rodjeno? Ne! Ali ne radi jer imamo najbolje programere na svetu! Zanimljivo da radi svuda u EU i da radi u svim zemljama u okruženju... i naravno da kogu da vidim samo uspeh svog deteta, a baza zapela... zašto? Nemam odgovor!
Podelite komentar
Radmila Erić
Ipak je papirni dnevnik praktični ji za profesore, stariji jako kvalitetni profesori samo imaju muku sa tom novom tehnologijom. Za nauku je knjiga zakon.
Podelite komentar
Srednjoškolka
Kod nas u Sloveniji je elektronski dnevnik već 7 godina u funkciji u svim školama, nastavnicima i profesorima mnogo toga olakša (prosek ocena, izostanaka,...) ali kao što je neko već napomenuo, svaka učionica treba imati kompjuter, da bi to sve bilo brže. Roditelji su obavešteni o izostancima jednom sedmično porukom na mobilni telefon, a ako hoće da vide i ocene, moraju platiti 25€ godišnje. Noćna mora za problematične učenike hahah :))
Podelite komentar
Aca
U mojoj školi imamo elektronske dnevnike i svega 4-5 računara. Profesori na papiru zapisuju odsutne učenike kao i ocene, i tek posle to unose u dnevnik. Za svaku učionicu treba obezbediti po jedan računar i tek tada će elektronski dnevnik biti jednostavan i brz za rad. U svakom slučaju većina osnovnih i srednjih škola u Srbiji nema dovoljan broj računara da bi e-dnevnik mogao da zaživi.
Podelite komentar
Učiteljica
@Aca
Nek postoji papirni dnevnik za profesore, a neka oni unose u elektronski posle zbog roditeljske kontrole. Ovako svaki dan papir jedan, drugi, na sto strana i uvek nešto fali. Od zdravog sistema prave polu zdrav.
Podelite komentar
Miki
Pa ne vidim svrhu onda sto su ga pravili? Taj projekat traje godinama sa idejom da olaksa i nastavnicima i roditeljima. Posbeno roditeljima koji bi imali uvid u ocene, izostanke deteta itd... U ovoj zemlji sve naopako!
Podelite komentar
Gagi
@Miki
Treba imati uslove za neki sistem, ne samo i želju.
Podelite komentar
Marko
Neka prvo deca u svim školama u Srbiji imaju iste usove za rad i učenje, pa onda uvodite elektronske dnevnike. Polovina škola u manjim mestima treba da se okreči, uvede grejanje, treba srediti toalete, krovove, zidove, prozore i tome slične osnovne stvari prvo. A da ne pominjemo da polovina škola nema kompjuter preko kojeg bi de i vodila pomenuta evidencija....
Podelite komentar