Srbi vole da izgledaju lepo, a muškarci ne beže od zahvata: Jedna stvar im posebno smeta na licu i masovno je operišu

  • 2

Brazil, Amerika i Koreja zauzimaju primat u svetu po broju estetskih operacija koje se godišnje obave u tim zemljama. Prva u Evropi je Italija, a i Srbija je na visokoj poziciji te lestvice.

Potrošila je 70.000 evra na operacije kako bi izgledala kao "savršena žena" i nema nameru da tu stane (FOTO) (VIDEO)

- Pojedini pacijenti u Srbiji nisu u materijalno zavidnoj situaciji, ali vole da dođu na pregled i da popričaju o mogućnostima da izgledaju mlađe i zanosnije. U trećem dobu podjednako se podvrgavaju estetskim zahvatima i žene i muškarci, za razliku od mlađeg doba gde prednjače žene.

Silikonski imlanti Foto: Milena Đorđević

Podjednako im smeta proces starenja i žele da utiču na njega kvalitetom života, kroz ishranu, sport i estetske korekcije koje ih ne bi promenile ali bi im vratilo vedrinu i lakoću života“, objašnila je predsednica Udruženja estetskih plastičnih hirurga Srbije dr Violeta Skorobać Ašanin.

Prema njenim rečima, stariji muškarci najčešće se odlučuju za korekciju kapaka, face lifting i liposukciju, a žene za kombinovane operacije oblikovanja tela, kao što je transfer masti u zadnjicu sa abdominoplastikom i operacijom grudi, a zatim kapci i face lifting.

Sve estetske operacije kreću se u proseku od 1.000 do nekoliko hiljada evra Foto: Milena Đorđević

Da podmlađivanje nije baš tako jeftino govori podatak da se sve estetske operacije kreću u proseku od 1.000 do nekoliko hiljada evra, u zavisnosti od toga šta se sve radi.

Upitana koliko su estetske operacije bezbedne za pripadnike starije dobi, imajući u vidi da su to osobe koje možda već imaju neku hroničnu bolest, doktorka kaže da se pacijenti detaljno pregledaju i pripremaju pre estetskih zahvata.

Foto-ilustracija: Profimedia

– Svako, i mlađa populacija može da ima zdravstvenih problema od loše krvne slike, neadekvatne ishrane i mnogobrojnih hormonskih poremećaja. Naravno, pre operacije svi pacijenti moraju biti detaljno pregledani i pripremljeni u skladu sa godinama i zdravstvenim stanjem za određene procedure. Nikako ne smemo da dozvolimo da od „zdrave“ napravimo bolesnu osobu, zbog toga je preoperativni pregled, na kome se dogovaramo o daljim analizama koje su neophodne, esencijalan na putu ka uspešnoj operaciji - ističe doktorka Skorobać Ašanin.

I muškarci idu na estetske operacije Foto-ilustracija: Profimedia

Prema nekim podacima prva estetska operacija u svetu obavljena je još pre sto godina.

Što kasnije sa estetskim zahvatima

Doktorka Violeta Skorobać Ašanin savetuje mlade da ne treba žuriti sa estetskim operacijama.

- Svakako što kasnije to bolje, ali pre 18 godina ne savetuju se nikakve hirurške estetske intervencije sem operacije odstupajućih (klempavih) ušiju. Do 25 godine se menjaju stavovi, razmišljanja, raspoloženja tako da samo intervencije koje bi suštinski promenile stav prema sebi i bile neophodne radi poboljšanja kvaliteta života, bi bile razumne i prihvaćene od strane hirurga- navodi doktorka.

(Telegraf.rs/ Danas)

Video: Snežna vejavica u Pančevu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Jfkm

    3. oktobar 2018 | 12:41

    To su samo kompleksi. Ljudi koji su nezadovoljni sobom i svojim izgledom ce uvijek sebi da nadju manu, bez obzira na sve te operacije. Najjace su gospodje koje zategnu lice, napumpaju usne, botoksi ovo-ono pa poslije ne smiju da se nasmiju a htjele bi rado. Zalosno je to.

  • BASA

    3. oktobar 2018 | 14:53

    A ...uuu , uplasih se !

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA