U Novom Sadu obeležen dan sećanja na poginule u Nato bombardovanju

 
  • 1

Povodom obeležavanja 24. marta, Dana sećanja na poginule u NATO bombardovanju u kasarni „Jugovićevo“ održan je komemorativni skup jedinica iz garnizona Novi Sad

Pored garnizona Novi Sad, vence na spomen obeležje položile su delegacije Grada Novog Sada, Pokrajinske vlade, Skupštine AP Vojvodine, Južno-bačkog upravnog okruga, Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada, ORVS-a Grada Novog Sada, SUBNOR-a Novi Sad, udruženja Ratnih veterana i Vojnih penzionera kao i porodica poginulih pripadnika Vojske Srbije.

Foto: novisad.rs

- Prošlo je 19 godina posle NATO agresije, a mi i dalje trpimo posledice iste. Zato nemamo pravo da zaboravimo na žrtve koje smo pretrpeli prilikom tog potpuno nelegitimnog napada na našu državu. Pre svega, mislim na civilne žrtve, a da ne zaboravimo da su tada stradala deca i građani koji nisu bili pripadnici ni jedne oružane snage. Da ne zaboravimo ni na žrtve pripadnika junačke Vojske Srbije, kao ni na štetu koja nam je naneta na infrastrukturi koju i danas plaćamo - rekao je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević i dodao:

- Mi želimo bolje sutra za našu decu i zato sam ponosan na ono što Srbija danas predstavlja i radi i srećan sam što ćemo u Novom Sadu imati novi most, što se gradi zgrada RTV „Vojvodine“ koja je isto stradala u NATO agresiji, što obnavljamo vrtiće, gradimo nove škole. Najviše sam ponosan na činjenicu što smo prošle godine imali rođenih 200 beba više nego u 2016. godini, a u narednoj želimo još više beba, taj novi život koji nam je neophodan i koji je garant razvoja i sigurnosti Srbije.

Foto: novisad.rs

Brigadni general Željko Petrović istakao je da, u znak sećanja na ljude koji su položili svoje živote za slobodu koju mi živimo, poziva sve časne ljude i one koji vole svoju zemlju da urade nešto za nju, ne pitajući koliko to košta, kako ne bi bilo potrebe da ikada iko daje život za njenu slobodu. Potpredsednik Pokrajinske vlade Đorđe Milićević kazao je da su i posle 19 godina od NATO bombardovanja rane sveže, pre svega zbog nevinih ljudskih žrtava i da je te 1999. godine nanesena velika nepravda našoj zemlji.

Tokom bombardovanja koje je trajalo 78 dana, prema procenama različitih izvora poginulo je između 1200 i 2500 ljudi, a teško su oštećeni infrastruktura, privredni objekti, škole, zdravstvene ustanove, medijske kuće, spomenici kulture.

(Telegraf.rs/ PR)

Video: Ne znam ko je ubio Đinđića, ali znam ko sigurno nije: Veruović iskreno o atentatu i seriji "Sablja"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • mika

    24. mart 2018 | 19:59

    Zato nacionalni zadatak za sve nas da kupimo s 300! Nikada da nam se ne ponovi ovako nesto

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA