Oni su zanemareni, maltretirani i sami mučeni: Kako da prepoznate nasilnika još dok je dete (DETALJNI PROFIL)
≫
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Qwerkus
Svako moze da ima dete to ke strasno.
Pajo
Ranije su u skolama radili deciji psiholozi.Nastavnici su pratili decu i savesno obavljali svoj posao u smislu vaspitanja (osnovno obrazovanje i vaspitanje) i cim bi primetili negativne promene kod deteta u uspehu ili ponadanju odmah bi reagovali.Deca i roditelji su bili obavezni obaviti razgovor sa psihologom.Verujte mi da je sve bilo bolje.Nije bilo vrsnjackog nasilja i sve je funkcionisalo.Da li danas uopste postoje skolski psiholozi, i ako postoje sta rade ti ljudi?
Peđa iz Novog Sada
Suzbijanje nasilja u porodici je put do suzbijanja vršnjačkog nasilja.