Zašto i kome nije u interesu da i privatni lekari "otvaraju" pacijentima bolovanje?
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Ivan
A kako je to lepo u austriji regulisano. Realno sve se moze kad se hoce ali na zalost nekome to nije u interesu.
Doktor
Mnogi lekari opšte prakse bi se odlučili na privatnu praksu, jer imaju znanje i veliki broj pacijenata koji im veruju i koji bi prešli kod njih samo kada bi ti lekari mogli da im propisuju lekove i otvaraju bolovanja. Time bi svi dobili. Država, pacijenti i sami lekari. Ali, glavni krivac je država jer ne stvara zakonske okvire za to a i oni zakonski okviri koji postoje su puni birokratskih prepreka i partijskih uslovljavanja. Zato, u ovom slučaju, krivac je država u tu treba tražiti rešenje problema.
Ljubo
Mala bara mnogo krokodila.