Najlakši posao u Srbiji, a za 5 minuta zaradite 6.000 evra: Ovo je spisak svih nalazišta na kojima možete naći tartufe (VIDEO)

  • 20

Nekoliko belih tartufa, teških oko 850 grama, prodato je na tradicionalnoj aukciji u gradu Albi u italijanskom Pijemontu za vrtoglavih 75.000 evra. Tartufe je putem satelitske veze kupio preduzetnik iz Hongkonga. Međutim, tartufa ima i u Srbiji.

Srpsko prase koje najbolje traži tartufe i neće biti pojedeno: Kilogram tih gljiva je 8.000 evra, a samo ova svinja može da ih pronađe

Tartufi su vrlo traženi delikates na božićnoj trpezi bogatih zbog specifičnog ukusa i arome, a cena kilograma se kreće oko 6.000 evra.

Kapitalni primerci crnih tartufa nalaze se na višim terenima. U Srbiji ih najviše ima na Fruškoj gori. Raste u simbiozi sa cerom ili lipom, koja se nalazi na površinama gde je nekada rastao cer.

Foto: Tanjug/Jaroslav Pap

Nalazišta belih i crnih tartufa u Srbiji:

- Reka Jasenica (sela: Mramorac, Saranovo, Belosavci, Natalinci, Sepci)

- Reka Karaš (sela: Straža, Jasenovo, Dupljaja, Dobricevo, Kajtasovo, Grebenac, Banatska Subotica)

- Reka Lug (u blizini sela Kovačevac)

- Reka Bosut (selo Jamena, na ušću Busouta u Savu)

- Lovište Karakuša - okolina Sremske Mitrovice

- Lovište Maletica lug

- Obedska Bara

- Šuma Crni lug

- Šume Senajske bare

- Sela: Platičevo, Grabovci, Klenak, Kupinovo, Provo, Ratari...

Foto: Profimedia/Alamy

Nalazišta crnih tartufa:

- Fruška gora

- Deliblatska peščara

- Kosmaj

- Svrljiške planine

- Rudnik

- Oplenac

- Mladenovačka banja

Ovo naravno nije konačan spisak svih nalazista tartufa u Srbiji. Svakako da postoje i na mnogim drugim mestima gde imaju iste ili slične uslove za život kao sto su na nabrojanim nalazistima, samo ih treba otkriti...

Foto: Telegraf

Tartufi rastu u simbiozi sa višim biljkama (uglavnom je to drveće) i vole zemljište koje ima kiselost od 6,5 do 8 na PH skali. Idealni uslovi za razvoj tartufa su u zemljistu čiji je PH nivo malo iznad 7, piše Poljoprivredni savetnik.

Beli tartufi (T. Magnatum) mogu se naći iskljućivo u neposrednoj blizini reka sa visokim nivoom podzemnih voda. Tamo rastu u simbiozi sa hrastom lužnjakom i belom topolom. Na istim mestima mogu se takođe pronaći i crni tartufi, ali ne oni krupni i najboljeg kvaliteta.

Daljinac

(Telegraf.rs)

Video: Ovako se Miša Majtan pripremao za plivanje za časni krst

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Johan

    15. novembar 2017 | 06:22

    Vidim svi se obogatili u ovim mestima kad oni pronasli tartufe

  • Rizik

    14. novembar 2017 | 23:13

    Poznajem par njih koji kopaju tartuf na fruskoj gori, ne daj boze da udjes da ih trazis na necijoj "teritoriji", ode glava,jako lako se poteze puska-pistolj.

  • нели

    15. novembar 2017 | 01:47

    Говорио сам ја то још пре двадесет година. Италијани продају у пијамонду туртуфе као њихове, а највећи број њиф су са подручја бивше југе. Они су све у италији прегледали. Код њих нема ни зрна више. Код нас народ то не зна. Зато су многи већ одавно. На њушили, и не говоре ником. Тортуфе не могу више тамо да расту где сте нашли. Само да знате. Зато су тако драгоцене.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA